Investori
Investori. Zdroj: shutterstock.com/Autor: %20TeeStocker

Napriek zvýšenému prijatiu nemožno poprieť, že celé odvetvie kryptomien je vnímané ako vysoko riziková investícia. V skutočnosti investori odmietajú neustálu volatilitu trhu, podvody, hackerské útoky, ťahanice a špekulácie, ktoré sužujú trh.

To všetko je možno ešte pravdepodobnejšie v sektore DeFi. Najmä preto, že sa tento rok v tejto oblasti uskutočnili hacky v hodnote cez 10 miliárd dolárov.

Podnikateľ v oblasti kryptomien Erik Voorhees v nedávnom podcaste poznamenal, že hlavným dôvodom týchto zločinov je nedostatok vzájomných recenzií a informácií o pozadí z týchto protokolov.

„Akýkoľvek nový projekt v DeFi je z definície oveľa riskantnejší ako základný reťazec Ethereum, a ten je sám o sebe riskantnejší ako Bitcoin.”

Prečítaj si tiež: Je teraz správny čas nakúpiť Bitcoin?

To však nie je dôvod vzdať sa Bitcoinu

Za zmienku stojí, že sa domnieva, že by to nemalo oslabiť dôveryhodnosť celého sektora.

Počas rovnakého podcastu túto myšlienku podporil Alex Gladstein, výkonný riaditeľ Human Rights Foundation, ktorý obhajuje používanie Bitcoinu. Naznačil, že nárast aktivity DeFi začína pripomínať finančnú krízu, prostredníctvom ktorej sa v roku 2009 zrodil Bitcoin.

Dokonca aj Bank of England nedávno prešla podobnými poznámkami, keď tvrdila, že neregulovaný rast trhu by mohol viesť k veľmi podobnému ekonomickému zrúteniu.

Gladstein porovnával súčasný nárast meme coinov, ako sú Dogecoin a Shiba Inu, s rizikovými hypotékami zaistenými cennými papiermi, ktoré boli predané investorom počas americkej bubliny na bývanie.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Investori dávajú šancu shitcoinom

V poslednej dobe sa týmto minciam podarilo prekonať trhové kapitalizácie kvalitnejších coinov, ako sú Litecoin či Uniswap.

Vzostup týchto altcoinov tiež viedol k tomu, že mnoho nových investorov považovalo Bitcoin za „boomerskú mincu“ s menším počtom prípadov použitia a ziskovosťou ako pri alternatívnych tokenoch. Predchádzajúce štúdie odhalili podobné výsledky, pričom mnoho mileniálov preferovalo špekulatívne coiny s vysokým výnosom pred BTC.

Gladstein verí, že táto preferencie bude poľutovaniahodná: „Predstavte si, že za desať rokov bude toľko smútku a ľútosti nad tou perspektívou, ktorá je v kryptopriestoru skutočne dominantná. Každý si bude priať, aby si predtým kúpil viac Bitcoinov.”

Mohlo by ťa zaujímať: Binance Smart Chain ignoruje požiadavky používateľov – tisíce vývojárov vyjadrilo kritiku

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre