Bitcoin vs zlato
Bitcoin vs zlato, zdroj: www.shutterstock.com/InkDrop

Rastúci počet manažérov hedžových fondov a inštitucionálnych investorov už nejakú dobu uprednostňuje Bitcoin pred zlatom. Kryptomenu vidia ako lepšieho držiteľa hodnoty a „istejšie zabezpečenie pred infláciou“.

Aké majú teda názory či predikcie ceny?

Novogratz a Scaramucci vidia svetlú budúcnosť

Ako prvého zástancu kryptomeny vám prinášame vyjadrenie generálneho riaditeľa Galaxy Digital Holdings, Mika Novogratza. Ten tvrdí, že Bitcoin je lepším uchovávateľom hodnoty ako zlato.

Novogratz povedal: „Môj názor naďalej zostáva taký, že zlato tu bolo dlhú dobu a dalo sa doň dobre investovať. Avšak odkedy sa Bitcoin dostal na trh, zlato doslova ,rozdrvilʻ.“

Mohlo by ťa zaujímať: Hillary Clintonová varuje pred kryptomenami: budú vraj destabilizovať národy, no verí v silný dolár!

Kryptomenový optimista Novogratz ďalej dodal, že „Bitcoin je oveľa lepšia alternatíva uchovávania hodnoty a je čím ďalej tým viac akceptovaný a uznávaný. V súčasnosti je po celom svete viac ako 200 miliónov ľudí, ktorí sú súčasťou ekosystému a počet neustále rastie.

Ďalším nadšencom Bitcoinu je zakladateľ spoločnosti Skybridge Capital, Anthony Scaramucci. Ten očakáva, že BTC prekoná zlato „ľavou zadnou“. K tomu dodal, že Bitcoin je ešte len na začiatku svojej cesty a predpovedá, že cena „úplne v pohode“ dosiahne 500 000 dolárov. Vyzýva investorov, aby obrátili pozornosť na „otca kryptomien“.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Globálne banky priznávajú, že Bitcoin obieha zlato

Globálna investičná banka JPMorgan v októbri uviedla, že inštitucionálni investori vymieňajú „zlato za Bitcoin“. Analytici z banky sa vyjadrili, že inštitucionálni investori začínajú vkladať svoje peniaze do Bitcoinu, pretože ho vidia ako bezpečnejšie zabezpečenie pred infláciou.

V spoločnosti Goldman Sachs taktiež vyhlásili, ako vidia sťahovanie finančných prostriedkov zo zlata do BTC. Výkonný riaditeľ tvrdí, že „zlato predbehlo striebro, ale Bitcoin predbehol oboch“.

Spoločnosť Microstrategy uviedla, že sa minulý rok vyhla „chybe v hodnote niekoľkých miliárd dolárov“. Rozhodla sa totižto radšej investovať do BTC ako do zlata. Generálny riaditeľ Michael Saylor nedávno v rozhovore uviedol, že hlavná kryptomena sa stane aktívom s trhovou kapitalizáciou 100 biliónov dolárov a podľa neho bude rásť „donekonečna“.

Čítaj ďalej: Elon Musk sa opäť hlási o slovo – tentokrát kritizuje fiatové meny