Hillary Clintonová dolár kryptomeny
Hillary Clintonová dolár kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/GinoSantaMaria

Bývalá prezidentská kandidátka a známa politička, Hillary Clintonová, vyzvala národné štáty, aby začali venovať väčšiu pozornosť kryptomenám. Varovala, že tieto digitálne aktíva by mohli ohroziť pozíciu amerického dolára ako svetovej rezervnej meny a mohlo by to „destabilizovať národy“.

Hillary Clintonová má obavy z kryptomien

Významná americká politička varuje, že kryptomeny predstavujú veľké riziko pre americký dolár a že môžu narušiť „stabilitu národov“. Bývalá demokratická prezidentská kandidátka hovorila o kryptomenách počas rozhovoru v Singapure.

Mohlo by ťa zaujímať: Argentína: Krajina s vysokou infláciou zaviedla dane za kryptomeny! Čo to pre krajinu znamená?

Politička pri riešení celého radu nových výziev vrátane dezinformácií a umelej inteligencie (AI) sa vyjadrila nasledovne: „Ďalšou oblasťou, v ktorej dúfam, že štáty po celom svete začnú venovať väčšiu pozornosť, je náhly vzostup kryptomien.”

Bývala ministerka zahraničných vecí USA ďalej dodala: „To, čo sa môže na prvý pohľad zdať ako veľmi zaujímavé a akýmsi spôsobom „exotické ťaženie nových mincí“ za účelom obchodovania, má potenciál ohroziť fiat meny. Hrozí, že oslabia hlavne globálnu úlohu amerického dolára ako rezervnej meny a destabilizuje ostatné národy. Začne sa to tými menšími, ale prejde aj na tie väčšie.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Pohľady na budúcnosť dolára sú rôzne

Z amerických politikov Hillary Clintonová zďaleka nie je jediná, kto vidí, že nárast popularity kryptomien môže „ublížiť“ americkému doláru. Hlavný konkurent v prezidentských voľbách a 45. prezident spojených štátov, Donald Trump, viackrát povedal, že osobne „nemá rád“ kryptomeny, pretože konkurujú americkému doláru.

Legendárny manažér hedžového fondu Stanley Druckenmiller dávnejšie povedal: „Po prvýkrát mám obavy, že počas najbližších 15 rokov stratíme stav našej rezervnej meny a, samozrejme, všetky výhody, ktoré vznikli spolu s ním.”

Niektorí sa však domnievajú, že kryptomeny nenahradia dolár ako svetovú rezervnú menu. Mohamed El-Erian, hlavný ekonomický poradca spoločnosti Allianz, povedal, že kryptomeny „ostanú už v ekosystéme navždy, ale nestanú sa globálnou menou a nenahradia dolár.”

Čítaj ďalej: India a kryptomeny? Doteraz sa to zdalo nereálne, avšak indický premiér zmenil postoj!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Hal

Natvrdle stare politicke vykopavky boli vzdy brzdou pokroku a o tej destabilizacii narodov povedala ta prava.Strelila si do vlastnej nohy.