Joe Biden
Joe Biden. Zdroj: Shutterstock, BiksuTong

Americký prezident Joe Biden urobil dlho očakávaný krok, ktorým však neprekvapil. Za predsedu rady guvernérov Federálneho rezervného systému opäť vymenoval Jeroma Powella.

Biden stavil na Powella

Šéf Bieleho domu Joe Biden tak opäť vsadil na Jeroma Powella, ktorý bude na čele amerického Federálneho rezervného systému (FED) aj ďalšie funkčné obdobie. Za najväčšie doterajšie úspechy Powella sú považované jeho kroky v ekonomickom boji proti pandémii, ktorá ochromila prakticky všetky sektory priemyslu. Powell dokázal zareagovať a pre Američanov vytvoril až 5,6 milióna pracovných miest. Miera nezamestnanosti tak poklesla na 4,6 %.

Prečítaj si tiež: Senátorka Lummisová kritizuje Hillary Clintonovú za zosmiešňovanie kryptomien

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Vyjadrenie prezidenta Joe Bidena:

„Som presvedčený, že vďaka zameraniu predsedu Powella a doktorky Brainardovej na udržanie nízkej inflácie, stabilných cien a zabezpečenie plnej zamestnanosti, bude naša ekonomika silnejšia ako kedykoľvek predtým. Majú tiež spoločné moje hlboké presvedčenie, že sú potrebné naliehavé opatrenia na riešenie hospodárskych rizík, ktoré predstavujú klimatické zmeny.“

Je však otázne, čo prinesie ďalšie funkčné obdobie Powella na čele FED-u. Už počas svojho pôsobenia vo funkcii predsedu sa viackrát vyjadril, že digitálne aktíva zohrávajú na amerických trhoch veľmi dôležitú rolu a ich popularita neustále rastie. V septembri tohto roka sa nechal Powell počuť, že USA neplánujú ísť cestou Číny. Kryptomeny na čele s BTC tak s určitosťou nebudú zakázané.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre