Bitcoin stagnuje na hladine 30 000 $.
Bitcoin stagnuje na hladine 30 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/amonphan comphanyo

Bitcoin za posledný deň nevytvoril signál prerazenia sideway štruktúry a cena tak pokračuje v úzkom intervale rezistencie a supportu okolo 30 000 $. Tento bočný pohyb je aktuálny už dva týždne a každú chvíľu sa môže ukončiť. My sa teda pozrieme na scenáre, ktoré sledujem v prípade, že cena tento pohyb ukončí.

Keď Bitcoin tento bočný pohyb ukončí, altcoinový trh ho bude nasledovať bez ohľadu na to, ktorým smerom sa vyberie. Vďaka tejto vysokej korelácii možno aplikovať súčasnú analýzu BTC na trh ako celok. Objemy v tomto bočnom pohybe sú minimálne, a preto zatiaľ o významnej reverzii hovoriť nemôžeme.

Bitcoin stále osciluje okolo 30 000 $
Bitcoin stále osciluje okolo 30 000 $. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin aktuálne vytvára pre nakupujúcich zaujímavú risk-reward situáciu

Bitcoin osciluje okolo 30 000 $

Nezabúdajme na fakt, že Bitcoin nedosiahol dlhodobé rastúce maximum od svojho ATH na dlhodobej perióde. To znamená, že sme stále v medveďom trende a reverziu by sme mohli sledovať až nad hladinou 40 000 $. Ak teda Bitcoin prekoná rezistenciu 31 400 $, očakávam iba mierny rast na rezistenciu cca 34 000 $.

Ak by tento rast bol sprevádzaný vysokými býčími objemami, bolo by možné uvažovať aj nad silnejším rastom, ale zatiaľ tieto objemy nie sú prítomné a pravdepodobne narastú iba málo. Zo strednodobého hľadiska ostávame bearish a z dlhodobého hľadiska zatiaľ stále ostávame bullish.

Mohlo by ťa zaujímať: Obavy z recesie USA rastú pre prísnu menovú politiku – sú kryptomeny riešením?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance