Ledger Nano X už čoskoro na pultoch obchodov – a dátum?

BITmarkets BITmarkets

Po početných oneskoreniach je firma konečne pripravená doručiť svoju dlho očakávanú hardvérovú peňaženku Ledger Nano X. Nemala to však jednoduché a dočkala sa aj prepúšťania.

Francúzsky výrobca krypto peňaženiek Ledger potvrdil, že prvú várku svojich najnovších hardvérových peňaženiek Ledger Nano X (Genesis Edition), odošle 15. mája. Za ďalších päť dní by mal byť vybavený aj zvyšok objednávok.

Pokiaľ ide o dostupnosť v obchodoch, očakáva sa, že nový Ledger Nano X zaplní regály obchodov okolo 27. mája.

Môžete si ho zakúpiť TU na Alza.sk, kde bude dostupný okolo 30. mája.

Mohlo by vás zaujímať: Článok o predstavení Ledger Nano X na CES.

refork

Špecifikácia a funkcie

Nano X má so svojím predchodcom veľa podobností čo sa týka vzhľadu. Ubudli však tlačidlá, dizajn je teda pri tejto novinke zase o niečo čistejší.

Tešiť sa môžete aj na novú batériu, ktorá Nano S chýbala. Nano X teda už nemusí byť zapojený do počítača. Obsahuje vlastnú batériu, ktorá používateľom umožní bezdrôtové používanie.

Nano X tiež prichádza s väčším a kvalitnejším displejom, ale oveľa menšími rámčekmi.

Zariadenie pojme až stovku kryptomien, teda asi viac, než bežný smrteľník bude potrebovať. Ďalším kľúčovým prvkom je Bluetooth Low Energy (BLE).

Bluetooth tak umožní pohodlné prepojenie s mobilným telefónom. Prepojenie bude fungovať na Androidoch a samozrejme tiež na iOS. Podporovať má nielen stálice ako Bitcoin, Litecoin a ďalšie, údajne si bude rozumieť až s 1 100 rôznymi krypotmenami.

Môže Nano X poraziť úspech svojho predchodcu?

Kým Nano X vyzerá ako oveľa praktickejšia voľba, populárny Nano S je dlhodobo spoľahlivý a časom overený. Absencia Bluetooth by sa mohla pre niektorých stať výhodou. Ako to vidíte vy – ktorej verzii sa bude viac dariť?

Čo čítať ďalej?

McAfee podáva šéfovi Binance pomocnú ruku, ten ju prijíma

Zdroj:
blokt.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.