Technická analýza Reného prezradí, kam by sa mohol Bitcoin a Litecoin vydať

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin konečne dorazil k psychologickej úrovni 6 000 $, avšak to dôležité leží o 400 $ vyššie. Z trhu už cítiť určitú nervozitu, ale cena stále rastie. A retailoví obchodníci môžu začať v strachu opúšťať pozície. Ponúka sa špekulatívna možnosť, že rezistencia bude prerazená práve z dôvodu všeobecného očakávania korekcie. ALE POZOR! Táto rezistencia je taká dôležitá, že sa nad ňou musí zavrieť šesťmesačná svieca, aby išlo o konečné prekonanie S/R! To znamená, že cena sa okolo rezistencie môže pohybovať ešte ďalší celý máj a celý jún. Potom sa buď potvrdí prekonanie alebo zlyhanie v rezistencii a podľa toho budú reagovať veľkí hráči!

Graf 1

Strednodobý trend Bitcoinu ……………………………… dobre etablovaný Uptrend
Dlhodobý trend …………………………………………………. postupne oslabujúci Downtrend

09.05-Bitcoin-daily

Zatiaľ sa nemôžem vyjadriť k možnému vývoju v druhej polovici roka, lebo čakám ako dopadne monthly budúci mesiac. Ak by bola rezistencia prekonaná, tak očakávam v dlhodobom horizonte rast k úrovni 9 600 – 10 200 $. Zatiaľ však takému scenáru dávam len takých 10 % na úspech. Oveľa zmysluplnejšie je pre mňa zlyhanie šesťmesačnej sviece v rezistencii 6 400 $ a návrat do oblasti okolo 4 000 $. Táto korekcia by nám definitívne potvrdila, že súčasný rast nie je žiadna manipulácia trhom (samozrejme len za predpokladu, že by nebolo narušené súčasné dno 3 100 $).

Striebro kryptotrhu

Akýmsi striebrom kryptotrhu je Litecoin, ktorý zažil od začiatku roka skutočne veľmi slušnú jazdu nahor. Od januára 2019, kedy sa LTC obchodoval za cenu 29,80 $, dokázal počas 120 dní vyrásť na hodnotu 99,60 $. Možno si poviete, že 70 $ nie je nič veľa, ale rečou čísel ide o nárast o 230 %. Úprimne, ktorá banka dokáže zhodnotiť vklad zákazníka o 230 % za 4 mesiace? Osobne takú inštitúciu nepoznám!

Vzhľadom k silnému UP trendu môžu byť krátkodobé korekcie príležitosťou na nákup so zľavou. S prihliadnutím na halving sa Litecoin zdá ako veľmi zaujímavá investícia, ktorá zatiaľ rozhodne nevyčerpala svoj potenciál.

Graf 2

Strednodobý trend Litecoin …………………………… silne oslabený Uptrend
Dlhodobý trend ………………………………………………. pomerne silný Uptrend

09.05-LTC-daily

Aktuálne sa Litecoin obchoduje za cenu 73 $ pod silnou rezistenciou, ktorá leží na úrovni 80 $. Mesiac máj začal skôr negatívne, ale stále sa pohybuje okolo svojho open 73,50 $. Ak nastane pokles, tak by som sa neobával, že cena spadne pod 50 $.

Záver

Zatiaľ očakávam v krátkodobom horizonte pokles o cca 15 %, tzn. k úrovni 62 $, s následným návratom pod rezistenciu. V krajnom prípade by mohla cena otestovať vzostupnú trend line na úrovni 52 $. Všetko bude záležať od situácie okolo Bitcoinu a rýchlosti, akou bude cena Litecoinu oslabovať. Samozrejme, ak by sa Bitcoin prepadol do oblasti okolo 4 000 $, tak to vezme dole celý market vrátane Litecoinu. Ale vzhľadom na halving LTC, ktorý sa očakáva v lete, sa môže stať, že prípadnú negatívnu korekciu Bitcoinu bude Litecoin úplne bojkotovať. Dôvodom môže byť presun investícií z Bitcoinu práve do Litecoinu, ktorý bude mať silnú podporu práve vďaka halvingu.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj… Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.