[DISKUSIA] Spread medzi Bitfinexom a ostatnými burzami sa zmenšil – Čo to znamená?

BITmarkets BITmarkets

Určite ste si všimli, že prakticky od vzniku kauzy Tether sú ceny kryptomien na burze Bitfinex podivne vysoké. V prípade Bitcoinu bol tento spread dosahoval viac než 5%. Bitcoin sa tam obchodoval za 6000 $ už pred týždňom, zatiaľ čo ostatné burzy na tento míľnik dorazili až dnes (viac info. v tomto podivnom článku).

V prípade Bitconu cenový rozdiel medzi Bitfinexom a ostatnými burzami presahoval 300 $. Situáciu spôsobili poplatky za výber z burzy spojené s nižšou cenou Tetheru, kvôli ktorým sa v konečnom dôsledku neoplatilo robiť arbitráž.

Zdá sa však, že nožnice sa  zatvárajú. Tento spread je počnúc dneškom už iba 200 $. Znížil sa krátko po tom, čo Bitcoin na ostatných burzách prekonal 6000 $. A tu sme sa dostali do slepej uličky.

Preto sme sa rozhodli opýtať na váš názor. Väčšina našich čitateľov (vrátane vás) má totiž často veľmi zaujímavé a hodnotné názory, o ktoré rozhodne nechceme prísť. Spojme teda hlavy dokopy a možno niečo zistíme. Naša otázka znie:

Čo myslíte, prečo sa znižuje spread medzi Bitfinexom a ostatnými burzami?

A nečakajte, kým začne niekto iný. Frajerina je začať ako prvý a ísť ostatným príkladom. A keď napíšete hlúposť, tak nevadí! Niekto vás opraví a možno ho vaša myšlienka dovedie k inému postrehu.

Vyjadriť sa môžete v komentároch pod článkom. Za akýkoľvek názor budeme vďační a pobavíme sa o tom aj na dnešnom streame (začína o  18:00 – určite sa pripojte, tešíme sa na vás!)

Stream

[SPRÁVY live] Bitcoin na novom high – Bitmain stratil svoju dominantnú pozíciu – Ďalší soft-fork Bitcoinu? – dnes o 18:00