Nová hardvérová kryptopeňaženka – Ledger Nano X – [CES]

0

Populárny výrobca hardvérových peňaženiek na úschovu kryptomien – Ledger – na konferencii CES odhalil svoj najnovší produkt – Ledger Nano X.

Nové zariadenie podporuje až 100 kryptomien, čo je významný nárast v porovnaní s Ledger Nano S. Má taktiež väčšiu obrazovku. Najdôležitejšou novinkou však je, že užívatelia budú môcť používať peňaženku s mobilnými zariadeniami pomocou aplikácie Ledger Live. Cieľom spoločnosti je zvýšiť mobilitu, pretože hardvérové peňaženky sa obvykle pripájajú cez USB, čo nie je vhodné pre mobilné zariadenia.

Ledger Nano X stojí 119 eur a je v predpredaji na oficiálnych stránkach spoločnosti. Rozosielanie sa začne v marci.

ledger-nano-x-predprodej-presale

Odkaz: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-x.

Aplikácia Ledger Live je momentálne k dispozícii na stiahnutie pre väčšinu systémov a podporu pre ďalšie systémy budú pridané koncom januára. Umožní užívateľom vytvárať nové účty alebo importovať existujúce účty. Je taktiež oveľa jednoduchšie posielať a prijímať kryptomeny, pričom užívatelia môžu sledovať svoje portfóliá z jedného miesta.

„Ledger Nano X obsahuje všetko, čo máte radi na svojom Nano S, ale s novými a so zdokonalenými funkciami. […] Vďaka pripojeniu bluetooth a vďaka zvýšenému úložnému priestoru ponúka Ledger Nano X používateľom lepšiu použiteľnosť a súčasne zaisťuje mobilitu a bezpečnosť, ktorú zákazníci Ledgeru očakávajú,“

povedal Eric Larchevêque, riaditeľ spoločnosti Ledger.

ledger-nano-x-iphone

Hardvérové peňaženky sa obvykle pripájajú cez USB. Pridanie technológie bluetooth do technológie Nano X je možné preto považovať za trochu kontroverzné, pretože bezdrôtové pripojenie môže zvýšiť riziko neoprávneného prístupu.

Podľa oficiálnych webových stránok poskytuje zariadenie najvyššiu úroveň zabezpečenia. Izoluje súkromné kľúče používateľa v certifikovanom bezpečnostnom prvku (CC EAL 5+). Je to rovnaký čip, aký sa používa aj v kreditných kartách a v pasoch.

Zabezpečenie PIN kódom na úrovni harvéru a obmedzený rozsah komunikácie prostredníctvom technológie bluetooth by navyše mali teoreticky minimalizovať riziko narušenia bezpečnosti.

Záver

A aký názor máte na nový Ledger X vy? Bojíte sa bluetooth pripojenia, alebo to za ten komfort stojí?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of