Kryptomenové spoločnosti sa sťahujú do Švajčiarska
Kryptomenové spoločnosti sa sťahujú do Švajčiarska. Zdroj: Shutterstock, flydragon

Väčšina kryptografických spoločností sa začína sťahovať do Švajčiarska. Aké majú dôvody? Podľa najnovších informácií ide o regulácie.

Regulácie kryptomien v podaní Švajčiarska

Švajčiarsko je veľmi obľúbenou destináciou nielen z hľadiska životnej úrovne, ale po novom aj vďaka prijateľným regulačným zákonom pre blockchainový sektor. Švajčiarsko sa tak pridáva do zoznamu krajín, ktoré si takto jednoducho prilákajú kryptomenové spoločnosti do krajiny.

Medzi krajiny, ktoré majú podobný prístup ako spomínané Švajčiarsko, patrí populárny Salvádor, Singapur či Spojené arabské emiráty. Na opačnej strane stojí Čína, India alebo Irán.

Prečítaj si tiež: Je Bitcoin bezpečný? Rady, na čo si dať pozor, aby ste neprišli o investície

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Švajčiarsky minister financií Ueli Maurer a Switzerland Global Enterprise, oficiálna organizácia na podporu investícií, v podstate potvrdili kroky štátu. Na Svetovom ekonomickom fóre v Davose privítali ďalšie zahraničné blockchainové firmy. Za zmienku určite stojí aj mesto Lugano, ktoré je považované za „hlavné európske mesto kryptomien.

Ktoré spoločnosti sa sťahujú?

Najnovšie správy hovoria o nových pobočkách spoločností Cooper.co a Bitpanda. Prvá menovaná spoločnosť získala povolenie, aby tak výrazne pomohla inštitucionálnym investorom pri prechode na blockchainovú technológiu.

Generálny riaditeľ Dmitrij Tokarev uviedol:

„Švajčiarsko ako priekopnícka lokalita pre digitálne aktíva poskytuje ideálnu oporu, z ktorej môžeme rozvíjať našu prítomnosť v kontinentálnej Európe.

Medzi ďalšie významné spoločnosti, ktoré si hľadajú nový domov vo Švajčiarsku, patria burzy BitMEX a FTX.

Prijateľná pôda

Regulačné zákony vo Švajčiarsku nie sú na rozdiel od iných krajín riadené centrálnou bankou a vládou. V krajine funguje systém samoregulačných organizácií (SRO). O čo ide? Podľa portálu Swissinfo.ch:

„Švajčiarske SRO fungujú ako medzistanica medzi finančnými spoločnosťami a švajčiarskym orgánom dohľadu nad finančným trhom.

Je to veľmi efektívny a flexibilný systém pre kryptomenové burzy, ktoré sú v tomto prípade chápané rovnako ako tradičné maklérske spoločnosti a banky v USA či iných reštriktívnych krajinách.

Čítaj ďalej: 3 rady kryptomenových veteránov do medvedieho trhu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance