3 rady kryptomenových veteránov do medvedieho trhu
3 rady kryptomenových veteránov do medvedieho trhu. Zdroj: https://www.shutterstock.com/POR666

Anonymný kryptomenoveý analytik so pseudonymom Guy z krypto-edukačného kanálu Coin Bureau na svojom twitteri položil otázku, čo by poradili kryptomenoví veteráni nováčikom v medveďom trhu. Z odpovedí sme pre vás vybrali 3 rady a jednu bonusovú, ktoré považujeme za užitočné.

3 rady kryptomenových veteránov

1. Nakupujte priebežne (DCA)

Nikto z nás nevie, kam až trh môže klesnúť. Preto nakupovať nárazovo s predstavou, že toto je už dno Bitcoinu, nie je najlepšia možnosť. Čo je dnes dno, môže byť zajtra rezistencia. Metóda DCA, teda postupné nakupovanie aktív, ktorých cena sa spriemeruje, je pohodlná, efektívna metóda a predovšetkým zisková. Riadia sa podľa nej veľkí hráči a zvlášť v medveďom trhu umožňuje nakúpiť za výpredajové ceny.

2. Nakupujte kvalitné projekty

Väčšina kryptomien počas medvedieho trhu stratí desiatky percent zo svojej ceny. Niektoré však stratia celú cenu a zaniknú. Ktoré to budú? To nevie nikto. Málokto čakal, že sa zrúti kryptomena LUNA, ktorú nakupovali dokonca aj veľké fondy. No stále máme k dispozícii mieru pravdepodobnosti. Väčšiu pravdepodobnosť prežitia a budúceho rastu majú projekty, ktoré majú plány do budúcnosti, nakupujú ich inštitúcie a majú vysokú kapitalizáciu. Naopak, rôzne shitcoiny a pseudokryptomeny zamerané na rýchly rast a upútanie más, majú rýchly dátum exspirácie. Nakupovať počas medvedieho trhu sa určite oplatí kryptomeny z top 20. Argument, že väčšina týchto kryptomien tu už budúci rok nebude, neobstojí, keďže dosiaľ sa nikdy nezapojili do investovania inštitúcie, ktoré tieto aktíva pravidelne dokupujú.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 4 znaky toho, že skončil medvedí trh a čaká nás rast

3. Nepoužívajte páku

Predstava, že počas medvedieho trhu všetko klesá, vytvára mylný dojem, že stačí na páke všetko shortovať a zisky samé potečú. Používanie páky je nebezpečné aj keď trh rastie a platí to rovnako aj počas medvedieho trhu. Inštitúcie manipulujú s trhom pre slabú reguláciu a keď si všetci myslia, že ideme dole, zväčša sa deje presný opak toho, čo retailoví investori očakávajú. Vaša pozícia môže byť ľahko zničená, keď Bitcoin začne zrazu rásť a vy ste stavili na pokles. Preto sa radšej vyhýbajte obchodovaniu na páku.

4. BONUSOVÁ: Pripomeňte si, kde ste urobili chyby

Ak bol tento býčí trh váš prvý, zrekapitulujte si, kde ste spravili chyby. Nakupovali ste vtedy, keď cena rástla? Prečo ste práve vtedy nepredávali? Do akých projektov ste investovali a prečo? Aké zdroje informácií ovplyvnili to, že ste čakali, že bude trh ďalej rásť? Predávali ste v strate? Prečo? Nakupovali ste shitcoiny a prišli ste o peniaze? Plánovali ste si investície, alebo ste skočili do kryptomeny na odporúčanie kamoša? Študovali ste si podrobnejšie projekty, do ktorých ste vložili svoje peniaze? Vyberal iste zisky priebežne? Ak nie, prečo ste to nerobili? Ako sa u vás prejavila chamtivosť? Ktorí analytici sa ukázali ako spoľahliví a naopak, ktorí len zarábali na vašej pozornosti? Všetky tieto otázky vám môžu pomôcť pripomenúť si, ako ste sa správali a zmýšľali počas posledného býčieho trhu a poučiť sa z vlastných chýb. A keďže ako ľudia radi opakujeme svoje chyby, je nevyhnutné si nájsť čas na zamyslenie a poučenie.

Čítaj ďalej: Môže byť Bitcoin regulovaný a centralizovaný? Odpoveď vás prekvapí

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance