Bitcoin a krátkodobý uptrend
Bitcoin a krátkodobý uptrend. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Bitcoin sa stále nachádza v krátkodobom rastúcom legu a čelí silnej rezistencii, ktorá je vytvorená lokálnymi maximami korekčného legu. Altcoinový trh vo väčšinovom zastúpení nasleduje tento pohyb hlavnej kryptomeny. Medzitým dominancia BTC rastie na ešte vyššie hodnoty a v čase písania dosahuje už 46,80 %.

Target 33 000 $ je stále aktuálny a reprezentuje najbližšiu rezistenciu. Trhová cena formuje zastavenie rastu už skôr a RSI zaznamenalo výstup z fázy prekúpenosti, čo je zvyčajne signál na predaj. Stále platí to, že pohyb Bitcoinu smerom nahor je iba krátkodobý a nemá s reverziou korekcie zatiaľ nič spoločné.

BItcoin v krátkodobom raste
BItcoin v krátkodobom raste. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Čaká nás zelený jún? Tento mesiac bol väčšinou pre Bitcoin ziskový

Bitcoin a krátkodobý rast

Objemy, ktoré sprevádzali cenu Bitcoinu smerom hore, boli nízke a, bohužiaľ, nemôžeme ich považovať za reverzné. Navyše, začali ustupovať, čo znamená, že sa môže naopak sformovať lokálne krátkodobé maximum. Býčí scenár by znamenal vyššie objemy a prerazenie spomínanej rezistencie.

Z dlhodobého hľadiska ostávam bullish a zo strednodobého bearish. Prepad môže postupovať aj na týždenný indikátor MA200, ktorý v minulosti vždy predstavoval kľúčový support pri formovaní absolútneho dna korekcie. Aktuálne sa nachádza tesne nad 22 000 $ a v čase rastie.

Mohlo by ťa zaujímať: Nákup Bitcoinu počas prepadu nemusí byť vždy dobrý nápad

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance