ETH po dlhej dobe neudržalo vlajku.
ETH po dlhej dobe neudržalo vlajku. Zdroj: Shutterstock.com/AlekseyIvanov

ETH sa po dlhej dobe dostalo von z medvedej vlajky a support fungujúci od konca septembra bol prekonaný. Ukončenie flagu sa ale nenieslo v duchu silnej korekcie, ale práve naopak, cena začala pod ATH vytvárať sideway štruktúru z krátkodobého hľadiska. Je teda ukončenie medvedieho flagu býčím, alebo medvedím signálom?

Ethereum z krátkodobého hľadiska vytvára symetrický triangel, ktorý narušil dlhodobý support. Najbližšie supporty sa nachádzajú na 4 375 $ a 4 000 $. Ak by Bitcoin vytvoril ďalší korekčný leg, je dosť možné, že aj ETH by sa pozrelo na túto supportnú oblasť. V tomto prípade by cena vytvorila krátkodobú korekciu a znovu by začala rásť.

ETHUSD 4H. Zdroj: TradingView
ETHUSD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Spôsobí pád Evergrande veľký výpredaj na Bitcoine a akciách?

ETH vypadlo z flagu

Aktuálne cena môže z krátkodobej sideway štruktúry pokračovať v raste aj okamžite. To by znamenalo, že cena by ATH prekonala už pri ďalšom raste. V oboch prípadoch sme stále nastavení bullish a ide len o to, či cena ešte vytvorí korekčný leg, alebo nie. Z hľadiska technickej analýzy by mala cena otestovať 38,2 % retracementu flagu, čo predstavuje 4 000 $.

Vidíme, že RSI otestovalo lokálnym minimom support, ktorý je aktuálny od konca septembra a nachádza sa zhruba na 38 bodoch. Trhová cena je však na rezistencii a je možné, že z krátkodobého hľadiska budeme stále sideway.

Mohlo by ťa zaujímať – Z webu Coinmarketcap unikli údaje o 3 miliónoch používateľov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre