Lightning network btc na ath
Lightning network btc na ath. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Vzostup siete Lightning Network je jedným z najdôležitejších príbehov roka. Implementácia Lightning Network od Bitcoin Beach slúžila ako príklad použitia, ktorý ukázal, že sa na ňu dá spoľahnúť. Teraz Salvádor používa BTC denne ako zákonné platidlo. Odvtedy sieť rastie deň čo deň, mesiac čo mesiac. Jeho verejná kapacita práve dosiahla historické maximum. V súčasnosti dosiahla likvidita uvoľnená do Lightning Network 3 225 BTC.

Správa obsahuje aj tento graf, ktorý ukazuje zrýchlenie rastu verejnej kapacity, odkedy Salvádor prijal BTC ako zákonné platidlo.

Verejná kapacita lightning network BTC. Zdroj: Arcane research weekly update
Verejná kapacita lightning network BTC. Zdroj: Arcane research weekly update

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Bitcoin stratil takmer 10 % za posledných 24 hodín – začala sa korekcia?

Inštitucionálne a podnikateľské prijatie siete BTC Lightning Network

V Salvádore sa koná konferencia „Adopting Bitcoin“. Účelom summitu je spojiť komunitu Bitcoin a Lightning v San Salvádore a El Zonte, aby podporili budúcnosť peňazí a platieb v stredoamerickej republike. Na tejto konferencii John Carvalho, bývalý CCO Bitrefill, oznámil svoj nový podnik:

„Toto je filozofia, ktorá zrodila Synonym, spoločnosť so sídlom na Britských Panenských ostrovoch, ktorej ambície siahajú smerom k vytváraniu peer-to-peer aplikácií a protokolov na vrchole siete Bitcoin Lightning.“

Uvedeným produktom spoločnosti Synonym je Slashtags: peňaženka kompatibilná s prehliadačom Chrome, ktorej ambície presahujú rámec transakcií BTC. Používatelia sa s ním môžu prihlásiť na rôzne webové stránky bez hesla a prostredníctvom ekosystému, ktorý im dáva kontrolu nad všetkými údajmi.

To je len jeden z príkladov podnikateľského prijatia Lightning Network. Medzi príkladmi inštitucionálneho prijatia prichádza na myseľ nedávna funkcia odmeňovania na sociálnej sieti Twitter. Tvorcovia obsahu môžu dostávať odmeny cez Lightning Network prostredníctvom svojich profilov na Twitteri.

Mohlo by ťa zaujímať – Kedy a na akej cene môže skončiť súčasný rastúci cyklus BTC?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre