Bitcoin moon

Bitcoin lieta smerom nahor aj nadol výraznejšie ako posledné mesiace. Prudké parabolické rasty striedajú strmé korekcie. Aj napriek tomu však BTC stále akoby naberal na sile, keď sa posledných 5 mesačných sviečok uzavrelo na zeleno, čo znamená rast Bitcoinu z dlhodobého hľadiska. Práve to môžeme vnímať ako spúšťač rôznych predikcií toho, kam sa až cena Bitcoinu môže dostať pri najbližšom bull rune. V dnešnom článku vám predstavíme tie najaktuálnejšie predikcie, ktoré sa aktuálne šíria kryptosvetom.

30 % pullback a následne 150 % up

Začneme tou asi „najnižšou“ alebo najmenej smelou predikciou, ktorá aktuálne koluje kryptomenovým Twitterom. Trader a podporovateľ Bitcoinu Josh Rager nedávno zozdieľal graf, na ktorom poukázal na najbližší možný vývoj kryptomeny Bitcoin. Vyzdvihol pritom fakt, že po priemernom pullbacku na hranici 30 % nasledoval takmer vždy rast až o 153 % (v priemere).

Ak by sme preto zobrali do úvahy pullback, ktorý sa stal zhruba pred týždňom (týždňom a pol) z viac ako 13 650 dolárov dole pod 9 800 dolárov, tak by sme mali byť na korekcii zhruba o 30 %. Ak by mal následne nastať rast o viac ako 150 %, tak by nás to mohlo vyniesť až ku hranici 24 000 dolárov. Aktuálne ATH by sme tak prekonali o zhruba 4 000 dolárov.

Ak vás zaujíma viac táto predikcia, pozrite si nasledujúci link: twitter.com, u.today

Bitcoin minimálne na 50 000 dolárov

Trošku odvážnejšia predikcia, ako tá prvá. Nejdeme však blúzniť ako McAffee. Avšak povedať aj to, že Bitcoin pôjde na 50 000 dolárov chce guráž. A presne takú má Mark Yusko zo spoločnosti Morgan Creek Capital, ktorý verí, že na takúto sumu by sme sa mohli dostať do konca roka 2021. Dôvod by mal byť pritom Metcalfov zákon, ktorý by podľa Yuska mal byť jasným znakom toho, že Bitcoin má na to, aby sa dostal na sumu medzi 50 000 až 100 000 dolárov.

O predikcii Yuska sa môžete dočítať viac na nasledujúcom linku: dailyhodl.com

Všetci mieria na 100 000 dolárov

No a teraz samozrejme to „najlepšie“ na koniec. A to je predikcia ceny 100 000 dolárov za jeden Bitcoin do konca roka 2021. Práve táto predikcia sa totižto začína šíriť kryptomenovým svetom a to takpovediac z každej strany. Už samotný Mark Yusko priznal, že táto hodnota je možná.

Podporil ho v tom aj veľký BTC fanatik Anthony Pompliano, ktorý stále verí najmä v silu halvingu. Treba však podotknúť, že obaja patria medzi najpodstatnejšie osoby spoločnosti Morgan Creek Capital a tak môže ísť o cielený marketing. Pompliano však verí, že na 75 % sa Bitcoin dostane na už spomínaných 100 000 dolárov. Podporuje ho v tom napríklad aj CSO Binance, Gin Chao, ktorý sa nedávno vyjadril úplne rovnako.

Viac o týchto predikciách nájdete tu: fxstreet.com, cointelegraph.com

Záver

Nech už sa Bitcoin dostane kamkoľvek, analytici a traderi to aktuálne vidia veľmi pozitívne najmä z dlhodobejšieho hľadiska. Avšak na záver by som chcel dať do éteru iba pár otázok pre vás na zamyslenie. Nehovorím, že Bitcoin sa tak vysoko dostať nemôže. Ale prečo práve level 100 000 dolárov? Iba kvôli akejsi mentálnej hranici? A prečo už v roku 2021? Kde sa berie vo všetkých tá istota, že sa Bitcoin vôbec niekedy dostane tak vysoko? Ak si myslíte, že viete na tieto otázky odpovedať alebo chcete zozdieľať svoje názory, podeľte sa o ne v komentároch alebo na Facebooku.

Čo čítať ďalej?

[TIP] Odmena za tipovanie hodnoty komodít a kryptomien? Ako na to?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance