Grayscale: Až šokujúce množstvo investorov vôbec netuší o Bitcoin halvingu!

0

Táto správa je takmer šokujúca. Jedna z najpodstatnejších udalostí, ktorá sa má odohrať už budúci rok, a ktorá pravdepodobne poriadne ovplyvní cenu Bitcoinu a kryptomien, je úplne nedocenená. Teda minimálne to nasvedčuje prieskum investičnej spoločnosti Grayscale. Za následok to tak môže mať aktuálne podhodnotenie ceny Bitcoinu.

Investori netušia takmer nič o halvingu

Spoločnosť Grayscale Investment patrí k lídrov medzi investičnými spoločnosťami, ktoré ponúkajú možnosť investovať do kryptomien. Často tak robia rôzne prieskumy, aby zistili viac o informovanosti svojich klientov. A pri poslednom takomto prieskume ostali predstavitelia spoločnosti Grayscale pomerne šokovaní.

Ukázalo sa totižto, že veľká väčšina ich investorov nielenže netuší, kedy sa halving Bitcoinu udeje, rovnako však ani nevedia, čo to halving je a aký vplyv na cenu môže mať. Predchádzajúce dva halvingy priniesli naozaj poriadny rozruch (v dobrom) v kryptosvete. Dá sa preto očakávať, že tento halving nebude iný.

Rok od halvingu cena dosahuje maximá

V polovici budúceho roka má prísť k halvingu, ktorý by opäť mohol naštartovať parabolický rast ceny Bitcoinu. Minimálne tak tomu bolo v predchádzajúcich dvoch prípadoch. Zhruba rok po halvingu cena dosahovala svoje maximá a v oboch prípadoch prišlo k prekonaniu dovtedajších ATH.

Mohlo by Vás zaujímať: Týždeň tradingu na stránke trading11 je oficiálne spustený! 

Dňa 20. mája 2020 (predpokladaný tretí halving Bitcoinu) by tak opäť pomaly, ale isto malo začať svitať na lepšie časy. Samozrejme, že cena nezačne rásť ihneď v deň halvingu. Rovnako nikto nepovedal, že cena pôjde iba hore. Avšak aj keď sa pozriete na daný graf tak vám musí byť jasné, že rozdiel ceny pred BTC halvingom a po ňom, je markantný. Samotná spoločnosť Grayscale vidí v halvingu skvelú investičnú príležitosť.

„Pre investorov, ktorí plánujú dlhodobejšiu investíciu a sú ochotní trochu zariskovať, je čas halvingu ideálna príležitosť na vstup do kryptosveta. Platí to samozrejme pre investorov, ktorí sa snažia do Bitcoinu vstúpiť v čo najideálnejšom čase, bez ohľadu na všetky ostatné okolnosti.“

Záver

Aj napriek tomu, že halving je extrémne podstatná udalosť (nielen z dôvodu rastu ceny, ale aj toho, čo pre Bitcoin znamená), až šokujúco veľké množstvo investorov o ňom nič nevie. Rovnako sa o tejto udalosti hovorí pomerne málo. Je síce pravda, že máme ešte zhruba rok, kým príde k deleniu odmeny BTC, avšak fakt, že investori o nej vôbec netušia je zarážajúci. Aj kvôli tomu sa samotná spoločnosť rozhodla hovoriť o tejto téme oveľa viac. Takisto má v pláne svojich investorov aj vzdelávať o téme halvingu a poukázať tak na jeho dôležitosť v kryptomenovom svete.

Čo čítať ďalej?

Tony Vays: Šanca korekcie Bitcoinu rapídne stúpa!

Zdroj:
ethereumworldnews.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of