Opäť tu máme nedeľu a s ňou aj ďalší diel týždenníka pre dlhodobých investorov do kryptomien. Dnes sa pozrieme na novinky ohľadom Litecoinu. Litecoin čaká v tomto roku halving, Bitcoin sa polenia odmien pre ťažiarov dočká budúci rok. Litecoin okrem toho opäť poskočil a zaznamenal úspešný flappening, čo je pravdepodobne výsledkom spolupráce s vývojármi BEAMu. Podľa niektorých predpovedí by Bitcoin mohol spadnúť na 2 000 dolárov a následne do roku 2023 prekonať úroveň 100 tisíc dolárov.

Kryptomarket

Ďalší týždeň v kryptosvete je za nami. Počas celého týždňa sme mohli sledovať mierne rastovú náladu altcoinov. V piatok potom došlo k prudkému rastu BTC, ku ktorému sa už ako vždy pridali aj ostatné kryptomeny. Bitcoin si polepšil o takmer 300 dolárov a celý kryptomarket posilnil asi o 10 mld. USD. Od tej doby sa trhová kapitalizácia všetkých kryptomien (zalistovaných na CMC) drží okolo 121 mld. dolárov.

Po prudkom raste sa všetko vrátilo do starých koľají. Bitcoin aj kryptomarket ide do strany a zase to začína pripomínať nejakú Bártovinu. Osobne by som sa veľmi nečudoval, keby onedlho prišiel rovnako prudký pohyb smerom nadol. Z dlhodobého hľadiska však stále verím, že časom dôjdeme na nové ATH.

Litecoin

Tento týždeň bol veľmi priaznivý pre Litecoin, čiže digitálne striebro, ako sa niekedy nazýva. Pred časom sme vás informovali o tzv. flappeningu (prekonanie kryptomeny BCH v trhovej kapitalizácii). Ten bol však bol vzápätí zmarený prudkým rastom BCH. Teraz prišiel ďalší pokus a tentoraz to vyzerá, že už by mohol byť úspešný.

Litecoin aktuálne zaujíma 4. miesto, zatiaľ čo Bitcoin Cash aj jeho fork Bitcoin Cash SV si pohoršil, a to na 6. resp 11. pozíciu. Litecoin o sebe v minulom roku nadával veľa vedieť, to by sa však teraz mohlo zmeniť. Priaznivci a hodleri LTC sa tak možno majú na čo tešiť.

Litecoin a Beam

K dôležitým novinkám tohto týždňa patrí bezpochyby aj pripravované partnerstvo LTC s BEAM-om. Zakladateľ Litecoinu Charlie Lee sa v poslednej dobe nechal počuť, že by chcel rozšíriť funkcie Litecoinu o dôverné transakcie. V utorok na svojom twitteri oznámil, že s tímom prediskutovali možnosť MimbleWimble na LTC s tímom BEAMu.

„Tím má odchatované s @vcorem a @beamprivacy tímom ohľadne MimbleWimble na Litecoine…“

Náš tím na túto tému chystá samostatný článok, kde vás budeme o tejto novinke informovať bližšie.

Litecoin halving

Ďalšou zaujímavosťou ohľadom LTC je blížiace sa znižovanie odmien pre ťažiarov o polovicu, teda tzv. halving. K nemu by podľa odhadov malo dôjsť 8. augusta tohto roka. Kryptokomunita aj rad traderov to vidí ako rastový signál pre Litecoin. Napriek tomu mnohí z nich predpokladajú najprv prepad a až následne cca od 2. štvrťroka 2019 nejakú tú pumpu spojenú s halvingom.

Bitcoin halving

Všetko bude samozrejme závisieť aj od toho, ako sa bude vyvíjať cena Bitcoinu. Halving Bitcoinu sa odhaduje na 24. mája 2020. Tu sa analytici opierajú o historické dáta a stavajú na nich svoje predpovede. Bitcoin by mal pred týmto halvingom určite nájsť svoje LOW a vydať sa pomaly hore.

Jednu takú dlhodobú analýzu som si pre vás pripravil. Je od tradera FlaviusTodorius67. Ten už v júni 2018 predpovedal dno na úrovni okolo 2 500 USD v 1. štvrťroku 2019. V analýze ďalej hovorí o možných vrcholoch na úrovniach 100 tisíc dolárov v roku 2022, 300 tisíc v roku 2026 a cca 1 milión dolárov niekedy v období po roku 2030.

V januári svoju analýzu aktualizoval týmito slovami:

„Takže o 5 mesiacov neskôr sa zdá, že za pár mesiacov budeme na tejto nízkej úrovni. Mohlo by to byť až 2 000, pretože táto linka samozrejme nie je príliš presná, aj tá najmenšia odchýlka prináša pár stoviek dolárov nad alebo pod. Ale môže to slúžiť ako dobrý orientačný bod, kedy začať nakupovať lacné mince :)“

Záver

Dnešný HODL je na konci. Na ďalší diel sa môžete tešiť opäť v nedeľu. A ak ste ešte nevyužili možnosť získať pár dolárov v tokenoch BAT a 0x a zároveň sa niečo dozvedieť o ich projektoch, tak pokračujte na článok nižšie. Pripomínam, že pred zarábaním tokenov musíte počkať na pozvánku od Coinbase Earn, ktorá by vám mala prísť cca do 24 hodín na e-mail.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Peter

100tisic určite nie ale zas zdruhej strany si treba uvedomiť že btc a ltc idú ruka v ruke a tento trend sa nezmení nepitajte sa čo dobrého dal litecoin otázka je čo nám môže ponúknuť do budúcna a určite má čo