Nike metaverzum nikeland
Nike metaverzum nikeland, zdroj: www.shutterstock.com/GinaStef

Nike sa pripravuje na čiastočnú virtuálnu budúcnosť. V Nikelande používatelia budú zažívať rôzne príbehy, kde sa budú podieľať na športových hrách, vytvárať si svoje postavičky a obliekať ich. To všetko bude, samozrejme, výhradne s virtuálnym oblečením a doplnkami od spoločnosti Nike.

Tá sa rozhodla spustiť svoj vlastný virtuálny svet v rámci virtuálnej hernej platformy Roblox. Tento „Nikeland“ bude svetom, kde hráčom umožnia komunikovať a zúčastňovať sa v bezplatných športových hrách a používať výrobky v digitálnej verzii.

Týmto rozhodnutím sa Nike stáva jednou z prvých globálnych značiek, ktorá urobila krok vpred smerom k metaverzu, na ktorom už pracuje tím Meta.

Mohlo by ťa zaujímať: El Salvádor predstavuje nové „bitcoinové mesto“ – štát podporia zahraničné spoločnosti!

Vitajte v „Nikeland“

Nikeland bude pohlcujúci virtuálny zážitok, kde účastníci môžu vykonávať športové aktivity a súťažiť s ostatnými hráčmi v plávaní, atletike alebo parkúrových súťažiach.

„Prostredie v Nikelande je inšpirované ,základňouʻ spoločnosti v reálnom živote, ktorá sa nachádza v Oregone, USA. Herná komunita Roblox si môže otestovať svoje zručnosti súťažením v rôznych mini hrách,“ dodalo vedenie najznámejších výrobkov športového oblečenia na svete.

Ak sa chcete zúčastniť, tak budete môcť používať tzv. akcelerometer vo svojom smartfóne na zaznamenávanie svojich fyzických pohybov a ovládanie svojho avatara v metaverze. V podstate ide o podobný spôsob, ako kedysi fungovalo Nintendo Wii.

„Môžete hýbať so svojím zariadením a svojím telom v reálnom živote, aby ste v hre vykonávali tie isté pohyby, ako napríklad skoky alebo šprinty,“ poznamenáva spoločnosť.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Nike naskakuje na vlnu virtuálnej reality

Dôležitou súčasťou stratégie spoločnosti je ponúknuť používateľom virtuálne oblečenie, aby mohli „obliekať“ svoje postavičky. Hráči budú môcť prijímať tieto položky ako odmeny, a budú mať tak možnosť súťažiť v rôznych úlohách a podobných aktivitách.

Nike chce spojiť svoj nový digitálny svet s tým fyzickým. Spoločnosť od budúceho mesiaca spúšťa začiatočný projekt s rozšírenou realitou vo svojom najväčšom obchode v New Yorku. Vďaka filtru od firmy Snapchat budú môcť používatelia z fyzického sveta prejsť do  Nikelandu.

Kritici poukazujú najmä na to, ako spoločnosť pomocou spustenia svojej virtuálnej reality priťahuje väčšinou deti či dospievajúcich a mladých ľudí, ktoré môžu mať náklonnosť stať sa závislými.

Čítaj ďalej: Využi Black Friday ponuku na členstvo trading room – 50 % zľavy na všetko

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre