Ethereum spoluzakladateľ rozhovor
Ethereum spoluzakladateľ rozhovor, zdroj: www.shutterstock.com/NataliMis

Kryptomeny existujú pre nedostatky, ktoré sa nahromadili vďaka finančným inštitúciám a fiat menám. Ethereum a technológia blockchain ponúkajú nové, zásadové a technologické riešenie problému, ktoré tu existujú už dlhú dobu.

Podľa Anthonyho Di Ioria, spoluzakladateľa revolučnej platformy Ethereum, vlády už dávno vedia o veľkých nedostatkoch súčasného finančného systému, najmä pre nekontrolovateľné tlačenie peňazí namiesto tzv. sound money (stabilná mena, peniaze).

Spoluzakladateľ ETH opisuje začiatky

V nedávnom rozhovore so Stansberry Research, spoluzakladateľ druhej najväčšej kryptomeny, Anthony Di Iorio hovorí o začiatkoch projektu Ethereum a prvých krokoch, ktoré boli podniknuté na to, aby sa platforma stala úspešnou a získala si pozornosť v kryptokomunite.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptoburza Kraken delistuje Monero (XRM) vo Veľkej Británii: „Anonymné mince“ to nemajú ľahké!

Di Iorio zistil, že sa „našiel“ už počas prvých dní, keď Bitcoin prišiel na svet. V počiatkoch primárne zameral svoje úsilie na budovanie digitálnych peňaženiek uvedomujúc si, že by boli rozhraním pre blockchain.

Neskoršie spojenie síl s Vitalikom Buterinom, s ktorým si väčšina asociuje Ethereum, v rozhovore hovorí, že „bolo pre mňa jednoduché rozhodnutie, aby som spoluprácu akceptoval a bojoval za projekt a taktiež získal počiatočný kapitál, aby som ho vyzdvihol.“

No a o pár rokov neskôr je Ethereum najväčší a momentálne najsilnejší altcoin na svete a niektoré inštitúcie, ako napríklad Goldman Sachs predpokladajú, že ETH môže do konca roka dosiahnuť úroveň 8 000 dolárov.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Ethereum si stanovilo jasné ciele

„Hľadanie slobody“ bolo hlavným princípom zakladateľov Etherea. Podľa Di Ioria sieť hrá v digitálnom svete v dnešnej dobe dôležitú úlohu či už pre bežných ľudí, alebo pre inštitúcie. Bitcoin a Ethereum sú o posilnení decentralizovaných kryptomien. Majú hodnotu a riešia problémy, ktorým fiatové meny v súčasnosti čelia.

„Akékoľvek aktívum môže mať pre niekoho hodnotu za určitých okolností“ odpovedá Di Iorio. Na otázku, čo si myslí o hodnote tradičných investícií, ako je napr. zlato, hovorí, že „je jeho fanúšikom a nemá nič proti.“

Neustále spochybňovanie spôsobu, akým peniaze fungujú, je jedným z dôvodov, prečo považuje obdobie, v ktorom sa nachádzame, za akési „Age of Value“ (vek hodnoty). Lepšie obchodné modely je možné dosiahnuť nájdením spôsobov vytvárania hodnoty pre významný počet zainteresovaných komunít. Di Iorio dodáva, že ďalej berie svoje poznatky a modely na riešenie problémov do iných sektorov, aby vyriešil väčšie problémy.

Čítaj ďalej: Je teraz správny čas nakúpiť Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre