Počet Etherov v obehu prekročil hranicu 100 miliónov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena z pohľadu trhovej kapitalizácie podľa CoinMarketCap, práve prekročilo hranicu 100 miliónov Etherov, ktoré sú v obehu.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Na rozdiel od Bitcoinu, ktorý má stanovený počet mincí na 21 miliónov, Ethereum sa rozhodlo nestanoviť hornú hranicu mincí, ktoré sa raz dostanú do obehu. Tento fakt tým pádom vyvoláva v komunite okolo tejto kryptomeny značné obavy z inflácie.

Mohlo by vás zaujímať: Kryptocelebrity – Vitalik Buterin, zakladateľ Etherea

Vitalik Buterin navrhol total supply na 120 miliónov

Ešte v roku 2016 predpokladal Vitalik Buterin, vedúca osobnosť Etherea, že počet mincí v obehu v dohľadnej budúcnosti neprekročí počet 100 miliónov. Berúc do úvahy aktuálny vývoj, ktorý nekorešpondoval s jeho predošlým vyhlásením, priniesol Buterin v apríli tohto roku návrh s názvom Ethereum Improvement Proposal (EIP), v ktorom navrhol obmedziť celkové množstvo Etheru na 120 miliónov.

Buterin vtedy uviedol:

„S cieľom zabezpečiť ekonomickú udržateľnosť platformy za čo najrozmanitejších okolností a vzhľadom na skutočnosť, že vydávanie nových mincí pre Proof of Work minerov už nie je efektívnym spôsobom distribúcie mincí, navrhujem, aby sme sa dohodli na pevnom množstve celkovo vydaných Etherov. Odporúčam teda nastaviť maximálne množstvo, ktoré bude kedy v obehu, na 120 miliónov ETH.”

Ethereum Improvement Proposal nebol akceptovaný

Napriek jeho názoru a odporúčaniu nebol EIP zatiaľ prijatý a teda horná hranica celkovej supply stále nebola zadefinovaná. Počet mincí sa tak každoročne navyšuje približne o 10%. Genesis blok (prvý blok na Ethereum blockchaine) pritom obsahoval už 72 miliónov Etherov, čo znamená, že počas troch rokov fungovania tejto siete sa na trh dostalo ďalších 28 miliónov.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Prinesie riešenie Casper protokol?

Nárast celkového počtu Etherov znepokojuje komunitu tejto kryptomeny z rovnakých ekonomických dôvodov ako je tomu v prípade klasických fiat mien. Rovnako aj pri digitálnych menách totižto platí pravidlo ponuky a dopytu. Komodita, respektíve mena, ktorej je vopred zadefinované množstvo, ktoré sa raz dostane do obehu, má tendenciu rásť na cene a hodnote. Naopak, pri stále navyšujúcom sa počte meny sa jej hodnota znižuje.

Existuje niekoľko riešení, ktoré boli navrhnuté na vyriešenie tohto problému, avšak všetky boli v neprospech Etherea zamietnuté. Komunita si však veľa sľubuje od plánovaného Casper protokolu, ktorý ma preniesť Ethereum na Proof of Stake algoritmus. Podľa odhadov by jeho implementácia mala znížiť mieru inflácie (novovydaných mincí do obehu) z 10% na 0,5 až 2 percentá ročne.

Záver

Ethereum nezápasí momentálne len s vnútornými problémami (vyššie zmienený prechod na Proof of Stake, inflácia), ale aj s novými kryptomenami, ktoré vznikli práve z jeho platformy. Medzi najvážnejších konkurentov patrí predovšetkým EOS.

Každopádne, Ethereum je ešte stále najväčším poskytovateľom blockchainových projektov zameraných na smart kontrakty. Podľa štatistík až 94 zo 100 najvýznamnejších projektov spustilo svoju prevádzku na Ethereum blockchaine.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO: 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
techinasia.com
thenextweb.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka