[Správy] Taipei sa môže stať mestom založeným na blockchaine

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Taipei sa môže stať mestom založeným na blockchaine – Texaská univerzita dostane od Ripple 2 milióny USD na výskum blockchainu – Microsoft a Ardents predstavili systém dodávateľského reťazca založeného na blockchaine – Ethereum a dobré správy – Western Union nevidí dôvody na zavedenie XRP – SEC Executiva: Decentralizované kryptomeny nie sú cennými papiermi – Venezuela monitoruje bankové účty s krypto-transakciami – Výrobcovia ASIC hľadajú nové príležitosti – Komisia v Missoule odložila hlasovanie o zákaze ťažby kryptomien

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Blockchain

Vláda v Taipei sa rozhodla vytvoriť spolu so spoločnosťou IOTA ID systém založený na blockchaine. Spolupráca IOTA s vládou Taipei zahŕňa spoluprácu so spoločnosťou BiiLabs, ktorá v súčasnosti pracuje s blockchainom IOTA, vytvárajúc digitálne forenzné systémy založené na TangleID a systémy zúčtovacích služieb. Digitálny občiansky preukaz v Taipei sa tak stane prvou reálnou implementáciu ID na báze DLT na svete. https://cryptoslate.com/ (v EN)

Texaská univerzita v Austine patrí medzi prvé akademické inštitúcie, ktoré dostanú finančné prostriedky od Ripple. Spoločnosť prisľúbila investovať 2 milióny dolárov v nasledujúcich piatich rokoch do univerzitnej McCombs School of Business, na podporu výskumnej iniciatívy Blockchain Research. Toto financovanie je súčasťou 50 miliónov dolárov, ktoré prisľúbila spoločnosť poskytnúť univerzitám na celom svete na výskum blockchainu. https://www.coindesk.com/ (v EN)

Microsoft spolupracuje so spoločnosťou Ardents, ktorá je poskytovateľom riešení na sledovanie dodávok tovaru. Ich cieľom je vyvinúť novú platformu na sledovanie produktov pomocou technológie blockchain a umelej inteligencie (AI). https://cointelegraph.com/ (v EN)

Ethereum

Minulý týždeň bol pre Ethereum zaujímavý. V “zákulisí” sa odohralo veľa vecí. Od aktualizácií Plazmy k rozhodnutiu SEC, ktoré sa týkajú ”minimal sharding” protokolu. Veci sa pre Ethereum pekne spájajú. Aj napriek tomu ETH pokračuje v boji v “cenovom oddelení”. Zatiaľ.

Zhrnutie minulého týždňa nie je pre Ethereum jednoduché. Dochádza k veľkému vývoju, pokiaľ ide o “minimal sharding” a Plazmu, čo sú dve hlavné riešenia škálovania. Ich kombinácia sľubuje niektoré veľké zmeny. Ak budú úspešné, pomôžu dostať Ethereum na úplne novú úroveň. https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Prečítajte si tiež: Počet Etherov v obehu prekročil hranicu 100 miliónov

Ripple

Spoločnosť Western Union na začiatku tohto roka testovala Ripple ako možný prostriedok pre globálne transfery. Šesť mesiacov do tohto testu však generálny riaditeľ spoločnosti Western Union, Hikmet Ersek uviedol, že spoločnosť ešte nevidí žiadne skutočné úspory nákladov, ktoré by poskytovali argumenty na prepracovanie svojho súčasného systému.  https://www.ccn.com/ (v EN)

Regulácie

Vedúci SEC, ktorý je zodpovedný za dohľad nad kryptomenami a ICO, Williamom Hinmanom, uviedol včera počas summitu Yahoo All Markets v San Franciscu, že kryptomeny ako BTC a ETH sa nepovažujú za cenné papiere. Hinman povedal, že niektoré ICO môžu byť považované za cenné papiere, ale rozhodnutie je založené na faktore decentralizácie.

“Centralizovane sa určuje, či sa cenný papier predáva, spôsob, akým sa predáva a tiež rozumné očakávania kupujúcich,” vysvetlil Hinman na summite. “To tiež poukazuje na to, kedy digitálna transakcia s aktívami už nemusí predstavovať ponuku cenných papierov. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Môže vás zaujímať: Ako investovať do kryptomien, ak chcete zisk 5000 %

Vláda Venezuely spustila operáciu ”Operation Paper Hands,”. Začala tak monitorovať bankové účty svojich občanov na transakcie súvisiace s kryptomenami. Účty, ktoré obsahujú krypto transakcie za ceny, ktoré vláda považuje za “oslabenie národnej meny”, budú “prísne potrestané”, povedal viceprezident Tareck El Aissami. https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Mining

Po minuloročnom boome, kedy v dôsledku rastu cien kryptomien, dosahovali výrobcovia ASIC a komponentov pre mining, nevynímajúc dodávateľské reťazce, obrovské zisky. Avšak situácia v tomto roku vyzerá celkom inak. Medvedí trend, ktorý doteraz vládne nad kryptotrhom núti firmy hľadať iné alternatívy. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Komisia v Missoule, štát Montana mala hlasovať o navrhovanom jednoročnom zákaze novej alebo rozšírenej ťažby šifrových baní v regióne, ale odložila hlasovanie až do augusta. Komisia uviedla, že musí skontrolovať podrobnosti ešte pred rozhodnutím. Pričom uviedla, že nerozumie miningu kryptomien. https://www.ccn.com/ (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.