Podvod s krypto bankomatmi
Podvod s krypto bankomatmi. Zdroj: Shutterstock.com/Petr Hoffmann

FTC (Federal Trade Commission) zverejnilo upozornenie na novú verziu podvodu s kryptomenami. Podvod má tri kľúčové komponenty: podvodník, QR kód a kryptobankomat, kam budú obete nasmerované, aby poslali peniaze.

Ako podvod prebieha?

Podľa FTC sa podvodníci vydávajú za verejných činiteľov, príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní alebo zamestnancov miestnych komunálnych spoločností. Podvodníci tiež využívajú zoznamovacie aplikácie a predstierajú, že sú potenciálni partneri alebo volajú obetiam, aby oznámili, že vyhrali cenu.

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin tvorí ďalší death cross – cena musí udržať support 40 000 $

Bez ohľadu na to, ako to začne, vždy to skončí tak, že si podvodník vypýta peniaze. Ak používateľ prepadne hre, podvodník mu povie, aby si vybral nejakú hotovosť a šiel do kryptomenového bankomatu. Následne žiada o nákup kryptomien prostredníctvom bankomatu. Tu vstupuje do hry QR kód. S obeťou zdieľajú QR kód adresy svojej peňaženky. Z tohto dôvodu, keď obeť naskenuje kód, zakúpené kryptomeny sa prevedú na účet podvodníka.

Cristina Miranda z divízie spotrebiteľského a obchodného vzdelávania FTC vysvetľuje:

„Toto je hlavná vec, ktorú by ste mali vedieť: nikto z vlády, orgánov činných v trestnom konaní, verejnoprospešných spoločností alebo organizátorov cien vám nikdy nepovie, aby ste im platili kryptomenou. Ak to niekto urobí, vždy je to podvod.

Medzitým správa o kryptomenách ukazuje, že v roku 2021 boli obetiam podvodov na celom svete ukradnuté kryptomeny v hodnote 7,7 miliardy dolárov. Toto číslo odhaľuje 81-percentný nárast v porovnaní s rokom 2020.

Prečítaj si tieź – Bitcoin by mohol prekonať výkonnosť akcií v roku 2022 v dôsledku sprísnenia Fedu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance