Bitcoin sa drží na supporte. Zdroj: Shutterstock.com/Robert Avgustin

Bitcoin už niekoľko dní rešpektuje support na hladine zhruba 41 000 $. Ten je kľúčový, pretože sa na ňom nachádza aj predošlé dlhodobé minimum. Napriek tomu, že tu cena už pár dní stagnuje, nevideli sme poriadny odraz smerom nahor a stále je odvážne tvrdiť, že cena našla lokálne minimum.

Ak súčasný support cena udrží, budeme sledovať býčí target na hladine point of control zhruba 47 700 $. Ak by sme dosiahli túto hodnotu, stále by nebol potvrdený rastúci dlhodobý trend. Naň totižto potrebujeme rastúce minimá aj maximá, čo v súčasnosti na grafe budeme hľadať márne a budeme si musieť ešte počkať.

Bitcoin sa drží na supporte
Bitcoin sa drží na supporte. Zdroj: TradingView

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Prečítaj si tiež – Bitcoin je 3. najvyhľadávanejšie slovo v Česku za rok 2021 podľa Google trends

Bitcoin sa drží na supporte

Na druhej strane však musíme počítať aj s medvedím scenárom. Je totižto možné, že cena súčasný support neudrží. Čo v takomto prípade? Ďalším silným supportom je zóna okolo 37 000 $. Netreba však zabúdať na to, že celá zóna od 40 000 $ do 30 000 $ je predošlá akumulačná zóna, ktorá celá môže slúžiť ako support.

Aj keď ide o pomerne širokú zónu, práve ona definovala akumuláciu predošlého medvedieho trhu. Táto zóna by mala byť rešpektovaná a cena by pod ňu nemala spadnúť. V opačnom prípade by bol porušený celkový rastúci cyklus Bitcoinu z dlhodobého hľadiska a trend by v tomto cykle pravdepodobne skončil.

Mohlo by ťa zaujímať – Litecoin analýza – kam smeruje cena a ako identifikovať koniec korekcie?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance