BTC za 100 000 $ a ETH za 5 000 $
BTC za 100 000 $ a ETH za 5 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/Ink Drop

Trhy s kryptomenami klesli na niekoľkomesačné minimá. Hlavné kryptomeny ako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) by však pravdepodobne v roku 2022 mohli dosiahnuť nové historické maximá, tvrdí analytik spoločnosti Bloomberg.

BTC a ETH budú tento rok smerovať k 100 000 a 5 000 USD, podľa prognózy analytika Bloomberg Intelligence, Mikea McGlonea, ktorú zverejnil vo svojej najnovšej analýze trhu vo štvrtok.

„Kľúčovým problémom, ktorý vidíme, je Federálny rezervný systém, ktorý čelí najväčšej inflácii za štyri desaťročia. Je viac naklonený k zvyšovaniu úrokových sadzieb, ak budú rizikové aktíva naďalej stúpať,“ poznamenal McGlone.

McGlone tiež predpovedal, že BTC, ETH a stablecoiny viazané na Spojené štáty si v roku 2022 zachovajú dominanciu.

Podľa analytika by očakávania zvýšenia sadzieb v roku 2022 mohli podporiť rast Bitcoinu. Predpovedá sa dokonca, že BTC tento rok získa „prevahu“ oproti akciám.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Dosiahne kapitalizácia kryptomien do roku 2030 100-násobok?

Bitcoin za 100 000 $

Najnovšia analýza Bloomberg Intelligence sleduje podobné predchádzajúce predpovede analytika McGlone. Začiatkom decembra 2021 analytik predpovedal, že rok 2022 bude dobrý pre BTC aj zlato, pričom predpovedal, že dosiahnu 100 000 USD a 2 000 USD. Predtým úspešne predpovedal schválenie prvého fondu obchodovaného na burze BTC v Spojených štátoch v októbri 2021.

McGlone nie je sám, kto si myslí, že BTC môže potenciálne dosiahnuť 100 000 $. V najnovšej poznámke pre investorov, Goldman Sachs, vedúci globálnej FX a EM stratégie, Zach Pandl, navrhol, že Bitcoin by mohol v priebehu nasledujúcich piatich rokov predbehnúť 50 % podielu na trhu uchovávateľa hodnoty.

Mohlo by ťa zaujímať – Burzové rezervy BTC opäť útočia na rekordné minimá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance