Bitcoin a death cross
Bitcoin a death cross. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Bitcoin (BTC) vytvoril 8. januára obchodný model, ktorý je široko sledovaný tradičnými analytikmi pre jeho schopnosť predvídať ďalšie straty.

50-dňový exponenciálny kĺzavý priemer (50-dňový EMA) klesá pod svoj 200-dňový exponenciálny kĺzavý priemer (200-dňový EMA). Tým sa vytvára takzvaný „death cross“. Tento vzorec sa objavil, keď Bitcoin prešiel v predchádzajúcich dvoch mesiacoch drsnou jazdou a klesol o viac ako 40 % zo svojho rekordného maxima 69 000 dolárov.

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež – Môže prekonať sektor NFT záujem o samotný Bitcoin?

Death cross Bitcoinu tentoraz vyzerá nebezpečne

Najnovší pokles Bitcoinu odrážal rastúce obavy investorov z rozhodnutia Fedu agresívne uvoľniť svoju menovú politiku vrátane zrušenia programu nákupu aktív v hodnote 120 miliárd dolárov mesačne, po ktorom budú nasledovať tri zvýšenia sadzieb v roku 2022.

V dôsledku rastúcich úrokových sadzieb je držanie volatilných aktív, ako je Bitcoin, zvyčajne menej príťažlivé ako štátne dlhopisy, ktoré ponúkajú garantované výnosy.

„Toto je dôkaz, že Bitcoin pôsobí ako rizikové aktívum,“ povedala pre Wall Street Journal Noelle Achesonová, vedúca trhových štatistík spoločnosti Genesis Global Trading. Dodala, že krátkodobí držitelia budú „najbližšie k odchodu“.

V dôsledku toho by celkové zníženie hotovostnej likvidity v spojení s death crossom mohlo spustiť ďalšie výpredaje na trhu s BTC. To však platí, pokiaľ sa cena BTC neodrazí od súčasnej úrovne podpory okolo 40 000 USD, čo je línia 0,382 Fib uvedená v grafe nižšie.

Bitcoin death cross a Fibonacci
Bitcoin death cross a Fibonacci. Zdroj: TradingView

Prelomenie pod 40 000 USD však môže indikovať prudšiu volatilitu a ďalší korekčný leg.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin je 3. najvyhľadávanejšie slovo v Česku za rok 2021 podľa Google trends

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance