Bitcoin a kryptomeny v roku 2022
Bitcoin a kryptomeny v roku 2022, zdroj: shutterstock.com/tigerder

Niečo na úvod

Rok 2021 bol veľmi divoký a asi iba málokto by v januári vedel odhadnúť, že presne takto bude vyzerať celý nasledujúci rok. Veľké očakávania, že sa Bitcoin bude prvýkrát v histórii obchodovať za 6-ciferné čísla, sa nakoniec nenaplnili. Rovnako sa ani nenaplnil scenár, že príde veľká altcoinová sezóna, počas ktorej aj každý shitcoin, ktorý nemá žiadnu hodnotu, urobí 1 000 % za rok. Dokonca aj stabilné kryptomeny ako NEO alebo XTZ sa namiesto rastu doslova iba trápili. To bola jedna, tá horšia časť kryptomenového sveta. V pozitívnejšej stránke môžeme vnímať obrovské zisky kryptomien Solana, Dogecoin či Shiba. Celý kryptomenový svet sa tak rozdelil na 2 časti – projekty, ktorým sa darilo a na ktorých každý zarábal, na druhej strane projekty, od ktorých sa očakávalo veľa, ale sklamali. Bude rok 2022 opravný pre niektoré projekty a uvidíme konečne veľké zisky na takmer každej kryptomene?

Môže ťa zaujímať aj: Ako si vytvoriť ziskového trading bota ľahko a zadarmo

Dosiahne Bitcoin v roku 2022 hodnotu 100 000 USD?

Bitcoin počas roka urobil približne 100-percnenté zhodnotenie. Je to veľmi dobrý výsledok a ide o jedno z najziskovejších aktív sveta. Očakávalo sa ale viac. Takmer všetky známe analýzy, modely a predpoklady, ktoré čakali minimálne 100 000 USD za BTC už počas roka 2021, zlyhali. Maximum bolo iba niečo pod 70 000 USD. V roku 2021 bol navyše trh podporovaný niekoľkými stimulačnými balíkmi centrálnych bánk, čo sa prejavilo na jednom z historicky najlepších rokov na akciovom a indexovom trhu. Dokonca po prvýkrát v histórii najväčší akciový index výrazne nezaostal za Bitcoinom. Kde sa teda stala chyba? Prvá polovica roka 2021 sa uberala veľmi sľubným smerom. Cenový rast bol podporený hlavne veľkými investormi ako Grayscale, Microstrategy a Tesla. Od mája ale prišla uhorková sezóna a okrem peňazí od Microstrategy už  žiadne ďalšie sa do trhu nenaliali. A práve to Bitcoin potrebuje. Potrebuje veľkých investorov, ktorí dokážu na trhu svojimi nákupmi robiť veľké pohyby. Bitcoin už nie je ako v roku 2014 – aktívum pre retailových špekulantov. Drobné nákupy od bežných ľudí už nestačia na stabilný rast.

Odhad redakcie: Bitcoin je naďalej v rastúcom cykle a pravdepodobne bude v nastavenom trende pokračovať aj v roku 2022. Je dosť reálne, že na 100 000 USD minimálne krátkodobo uvidíme Bitcoin. Stabilne sa ale nad touto hodnotou neudrží.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Uvidíme altcoin season v roku 2022?

Je veľmi sporné posudzovať, či pravidelná altcoinová sezóna, ktorá sa odohrávala v predchádzajúcich cykloch, nastala už minulý rok, alebo nie. Väčšina kryptomien bola v zisku, ale keď si rok 2021 porovnáme napríklad so začiatkom roka 2018, keď altcoiny robili denne 1 000 %, stále môžeme mať pocit, akoby nám tu niečo chýbalo. Tým myslím posledný finálny rast, po ktorom sa už začne klesajúci trend na kryptomenových trhoch.

Odhad redakcie: Ťažko povedať, aké zisky budú v roku 2022. Určite minimálne jedno lepšie obdobie, keď naše peňaženky budú šťastné, zažijeme. S veľkou pravdepodobnosťou nás minimálne jedna altcoinová sezóna čaká.

Začne sa bear market?

Bitcoin pravidelne v minulosti zažíval 4-ročné cykly. Celý cyklus funguje na princípe rastu po halvingu, teda po znižovaní odmien pre ťažiarov. V minulosti zvyčajne vždy prvé 2 roky po halvingu Bitcoin rástol, následne 2 roky prevažne klesal, alebo sa spamätával z korekcie. Toto 2-ročné obdobie, keď sa očakáva na trhu rast, končí v máji. Okrem toho približne v rovnakom období končí aj stimulovanie ekonomiky centrálnymi bankami, hlavne centrálnou bankou USA. Cenový rast tak môže výrazne oslabiť.

Odhad redakcie: Rok 2022 bude skôr v znamení poklesov. Prevažne ale až v druhej polovičke roka.

Prečítaj si aj: Aké stratégie použiť na Binance staking – ročné zhodnotenie až do 100 %!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre