Google trends Česko bitcoin
Google trends Česko bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Shawn.ccf

Súčasná situácia na trhu kryptomien predstavuje už niekoľkomesačnú korekciu, no napriek tomu máme za sebou úspešný rok. Dlhodobý trend Bitcoin nezmenil a stále dosahuje dlhodobé vyššie lokálne minimá aj maximá. Hoci súčasný trend je skôr poháňaný inštitúciami a nie retailom, údaje z Google trends hovoria jasne.

V Česku dosiahol Bitcoin v rebríčku vyhľadávania tretie miesto, čo hovorí o jasnom záujme retailu. Aj keď Google trends neurčuje priamou úmerou smerovanie trendu, napriek tomu nemožno ignorovať rast záujmu zo strany bežných ľudí.

Google trends Bitcoin Česko 2021
Google trends Bitcoin Česko 2021. Zdroj: Google trends

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Otvorený záujem o BTC je veľmi vysoký v porovnaní s kapitalizáciou – čo to znamená?

Záujem o Bitcoin

Nasledujúci obrázok zobrazuje priebeh vyhľadávania slova Bitcoin počas celého roka. Ako vidíme, tak najväčší záujem nastal práve počas prvého polroka, a to konkrétne vtedy, keď BTC dosahoval nové ATH. V druhej polovici roka 2021 sa záujem viac-menej pohyboval na rovnakých úrovniach, a to aj v prípade, keď znovu útočil na ATH a krátkodobo ho aj dosiahol.

Bitcoin podľa krajov
Bitcoin podľa krajov. Zdroj: Google trends

Najväčší záujem o BTC bol konkrétne v Prahe. Nasledovali Zlínsky, Juhomoravský, Moravsko-sliezsky a Královohradecký kraj.

Je pravdepodobné, že sa graf trendov Google čoskoro zmení, ak BTC dosiahne dno korekcie. Všetky nové peniaze, ktoré potom prídu, by kryptomenu mohli dostať do nových výšin. Na druhej strane, ak sa záujem v budúcnosti nezobudí, cena Bitcoinu by mohla opäť klesnúť.

Prečítaj si tiež – Bitcoin analýza – cena testuje silný support 41 000 $. Čo ak ho neudrží?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre