TOP 20 kryptomien a BTC
TOP 20 kryptomien a BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Diego Ioppolo

Populárny krypto YouTuber Lark Davies tweetoval o situácii v roku 2017. Poukázal na to, že odvtedy sa prepadla väčšina z 20 najlepších tokenov. Dodal, že ľudia si musia byť vedomí rýchlych zmien tempa trhu s kryptomenami a podľa toho plánovať. BTC je stále na vrchole aj po viac ako desaťročí, ako to však vyzerá s altcoinmi?

Pohľad na kryptomeny z roku 2017 ukazuje výrazne odlišné zloženie v porovnaní so súčasnosťou. Bitcoin a Ethereum zostávajú na prvom a druhom mieste. XRP, Litecoin a Tether sú tiež na zozname. Ale to je všetko. Zvyšok zoznamu je kompletne odlišný.

TOP 20 kryptomien 2017. Zdroj: TheCryptoLark/Twitter
TOP 20 kryptomien 2017. Zdroj: TheCryptoLark/Twitter

To naznačuje, že kryptoinvestori majú premenlivú sentimentálnosť. Napriek tomu, keď sa vrátime k prvému záznamu (28. apríla 2013) na CoinMarketCap, jedinou konštantou je Bitcoin na prvom mieste. Kritici tvrdia, že Bitcoinu chýba programovateľnosť a od jeho začiatku sa veľmi nezmenil. Napriek tomu to neovplyvnilo jeho postavenie vedúcej kryptomeny. V porovnaní s blockchainmi druhej a tretej generácie je BTC zaostalý.

Jediným záverom, ktorý možno vyvodiť, je, že trh si váži viac dôveru ako programovateľnosť a rýchlosť. A ako najdôveryhodnejšia značka je Bitcoin a to napriek tomu, že má anonymného zakladateľa.

Prečítaj si taktiež analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – cena prekonala MA21, no koniec korekcie nie je potvrdený

Bude rebríček top kryptomien na čele s BTC aktuálny aj o 4 roky?

Alex Lashkow, spoluzakladateľ Linguix, nástroja na písanie AI, sa pozrel na 10 najlepších kryptomien v roku 2013 oproti roku 2018 a podobne ako Davies zaznamenal veľké zmeny v rebríčku.

Poukazuje na to, že mnohé z popredných projektov v roku 2013 nemali materiál na podporu hypu, ktorý ich obklopoval. Podobný argument by bolo možné uplatniť aj pri špičkových projektoch z roku 2017.

Čo však porovnávať roky 2021 až 2025? Aktuálna top 10 obsahuje Bitcoin, Ethereum, Cardano, Tether, Binance Coin, XRP, Solana, Polkadot, USD Coin a Dogecoin.

Okrem Tetheru pre regulačnú neistotu a kontroverznosti okolo jeho peňažných rezerv, Dogecoinu pre nedostatočnosť jasného využitia, má každý ďalší projekt silnú užitočnosť. Možno tak uvidíme, že väčšina z nich bude o štyri roky aj naďalej na vysokej pozícii. A možno zo zoznamu zmiznú a trend sa nezmení.

Mohlo by ťa zaujímať – Obťažnosť ťažby BTC od júla narástla o 31 % – Bitcoin je stále vzácnejší

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre