Ethereum na 10 000 USD?
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Dokáže sa Ethereum v budúcnosti vyšplhať až na 10 000 USD? Podľa populárneho tradera a influencera na YouTube, Larka Davisa, je to úplne jasné.

Môže ťa zaujímať: Vitalik Buterin sa dostal do prestížneho rebríčka 100 najvplyvnejších ľudí sveta

Ethereum a cesta na 10 000 USD

Dokáže naozaj ETH nabehnúť na býčiu vlnu a dosiahnuť 190 % zhodnotenie oproti súčasnej cene? Lark Davis vo svojom najnovšom videu hovorí o veľmi významných fundamentoch, podľa ktorých druhá najväčšia kryptomena nebude mať absolútne žiadny problém.

Aké sú teda dôvody? Prvým je jednoznačne klesajúca ponuka na burzách. Tento fakt môže výrazne ovplyvniť cenový boom. Traderi jednak svoje tokeny držia na decentralizovaných protokoloch DeFi, alebo sa zapoja do aktuálneho boomu NFT tokenov, kde použijú svoje ETH na nákup.

„Čisté množstvo Etherea, ktoré odchádza z búrz, dosiahlo nový rekord. Včerajším dňom opustilo centralizované burzy viac ako 1,2 miliardy dolárov v tokenoch ETH. To je ohromujúce číslo. Zaujímavé však je to, že keď sa tento proces udial naposledy, tak cena ETH vystrelila o 60 % v priebehu 30 dní.“

Prečítaj si tiež: Denný odliv 1,2 miliardy $ v ETH za jediný deň – porastie cena tokenu?

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Davis sa taktiež opiera o výskum blockchainovej analytickej spoločnosti Glassnode, podľa ktorej sa obrovská časť ponuky ETH za posledné tri mesiace absolútne nepohla.

„87 % ponuky Etherea sa na reťazci nepohla tri a viac mesiacov. To je šialené! Ľudia jednoducho čakajú na vyššie ceny, nechcú predávať, kým cena nedosiahne nové historické maximum, ktoré sa, mimochodom, blíži.“

Samotné video si môžete pozrieť tu:

Spaľovanie urýchľuje rast

V čase písania tohto článku bola bilancia spaľovania tokenov na hodnote 309 500 ETH, čo predstavuje hodnotu 1,1 miliardy dolárov.

Podľa Davisa sa na cene odzrkadlí aj vývoj nových protokolov druhej vrstvy, ktoré zvyšujú záujem o Ethereum.

„Aktuálne tiež vidíme, ako sa rozbiehajú protokoly druhej vrstvy pre Ethereum. Na to, aby ste mohli používať druhú vrstvu, musíte byť vlastníkom tokenov ETH. Jednoducho povedané, musíte vlastniť ETH, aby ste mohli platiť poplatky za plyn na Ethereum layer-2.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre