Bank Of England, FED a kryptomeny
Bank Of England, FED a kryptomeny,zdroj: www.shutterstock.com/JOCA_PH

Jon Cunliffe, zástupca guvernéra v Bank of England (BOE) pre finančnú stabilitu, varoval pred ťažkými časmi, ktoré čakajú kryptomenových investorov. Cunliffe tvrdí, že FED spoločne s ostatnými centrálnymi bankami začínajú výrazne sprísňovať menovú politiku!

Predstaviteľ Bank of England to nevidí pozitívne!

Jon Cunliffe, zástupca guvernéra v BOE, varoval krypto-investorov počas konferencie, ktorú organizoval Wall Street Journal tento týždeň.

Predstaviteľ Bank of England sa vyjadril, že investori do kryptomien by mali byť pripravení na ťažké časy. Podľa Cunliffa len čo FED a všetky ostatné centrálne banky po celom svete sprísnia finančné podmienky, bežných investorov budú automaticky priťahovať bezpečnejšie aktíva, ako napríklad drahé kovy.

Zvýšia úrokové sadzby tlak na kryptomeny? Jon Cunliffe povedal nasledujúce:

Áno, myslím si, že tento proces bude pokračovať, keďže kvantitatívne sprísňovanie vždy začína v USA. Budeme svedkami odchodu investícií z rizikových aktív.“

Mohlo by ťa zaujímať: Zarábaj pohybom! Move2Earn láka čoraz viac investorov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cunliffe je ďalší kryptomenový kritik v poradí

Cunliffe spomenul aj ďalší dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje nielen kryptomenový trh, ale celkovo situáciu po celom svete. Berúc na vedomie, že rusko-ukrajinský konflikt núti investorov presúvať finančné prostriedky do bezpečnejších aktív, vyhlásil, že najviac budú trpieť kryptomeny:

Len čo dôjde k presunu rizikových aktív, najviac zasiahnuté budú najšpekulatívnejšie aktíva, ktorými sú dnes práve kryptomeny.“

Cunliffe je však známym a dlhodobým kryptomenovým kritikom. Napríklad v novembri minulého roka Cunliffe povedal, že hrozba kryptomien pre stabilitu britského finančného systému je každým dňom „väčšia a väčšia“. O mesiac na to v decembri tvrdil, že hodnota kryptomien jedného dňa prudko klesne. Uviedol, že v budúcnosti by mohli klesnúť na nulu.“

Čítaj ďalej: Graf na dnes: benzín a nafta opäť zdraželi

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance