Bill Gates: Kryptomeny nemajú žiadnu reálnu hodnotu!
Bill Gates: Kryptomeny nemajú žiadnu reálnu hodnotu! ,zdroj: www.shutterstock.com/Frederic Legrand-COMEO

Bill Gates, kedysi najbohatší človek planéty a spoluzakladateľ Microsoftu, vysvetlil, prečo nevlastní žiadne kryptomeny. Verí totiž, že kryptomeny nijako neprispievajú do spoločnosti!

Bill Gates nevidí v kryptomenách hodnotu

Spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates sa podelil o svoje názory na Bitcoin a ostatné kryptomeny na platforme Reddit, kde sa uskutočnila ďalšia zo sérií „Ask Me Anything“.

Mohlo by ťa zaujímať: Šéfka ECB Lagardeová: „Kryptomeny nie sú ničím kryté a musia čo byť najskôr regulované!“

Jedna z otázok, samozrejme, bola, že „čo si myslí o Bitcoine a kryptomenách?“ Nato Gates odpovedal:

Osobne nevlastním žiadne kryptomeny. Rád totižto investujem do vecí, ktoré majú hodnotu a užitočnosť. Jediná hodnota kryptomien je tá, že niekto iný rozhoduje o ich osude alebo že za ňu zaplatí niekto iný. Nie je to ako s bežnými investíciami.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Stará škola je naladená pesimisticky

Nie je však novinkou, že spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft sa takto vyjadruje ku kryptomenám. Gates je kritikom Bitcoinu a celkovo celého konceptu kryptomien už nejaký ten čas. Minulý rok napríklad povedal, že nevlastní Bitcoin a dodal, že zaujal „neutrálny názor“. Neskôr ale dodal, že kryptomeny sú technologickou inováciou, bez ktorej by bol svet lepší. „Spôsob, akým dnes kryptomeny fungujú, výrazne uľahčuje určité kriminálne aktivity. Bolo by dobré sa toho zbaviť,“ povedal miliardár.

Gatesov negatívny postoj ku kryptomenám sa zhoduje s postojom jedného z najznámejších investorov, Warrena Buffetta. Ten nedávno vyhlásil: „Kryptomeny nič neprodukujú. Za všetky bitcoiny na svete by som nezaplatil viac ako 25 dolárov. Čo by som s tým robil?“

Vyzerá to tak, že stará škola investorov a miliardárov nie je príliš naklonená Satoshiho myšlienke a kryptomenovému konceptu ako takému.

Čítaj ďalej: „Krypto zima je tu a môže trvať viac ako rok“ – zakladateľka blockchainového fondu očakáva ďalší pokles

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance