ETH vs. BTC
ETH vs. BTC. Zdroj: Shutterstock, Pucs Fongabe

O tom, ktorá kryptomena bude v najbližších rokoch vládnuť rebríčku, sa dá naozaj polemizovať. Viacerí odborníci sa však v poslednej dobe prikláňajú na stranu Etherea, ktoré by mohlo Bitcoin predbehnúť. Svoj pohľad na súboj Ethereum vs. Bitcoin prináša spoluzakladateľ Polygonu.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – cena drží support 41 000 $, objemy však stále chýbajú

Ethereum vs. Bitcoin

Spoluzakladateľ Polygonu Sandeep Nailwal si myslí, že je iba otázkou času, kedy sa naplno prejaví sila ETH, ktoré nakoniec nahradí BTC na 1. mieste rebríčka podľa trhovej kapitalizácie.

„Skôr či neskôr Ethereum predbehne Bitcoin a stane sa globálnym štandardom.“

Podľa Nailwala sa čas pre Ethereum ešte len blíži. Po spustení novej verzie ETH 2.0 si kráľ sektora DeFi upevní svoju pozíciu. Aj napriek rastúcej konkurencii v podobe protokolu Solana, Cardana a ďalších je podľa spoluzakladateľa Polygonu príliš skoro na to, aby sme hovorili o konci ETH.

„Sieť Ethereum je vďaka svojím základom, bezpečnosti, úrovni decentralizácie, komunite a dôvere jednoducho mimo dosahu akéhokoľvek iného reťazca.“

Môže ťa zaujímať: Ako investovať do kryptomien, ak chcete zarobiť

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Väčšie a užitočnejšie použitie je to, čo Ethereum dostáva pred Bitcoin už teraz. Najväčšia kryptomena bude musieť veľmi výrazne rozšíriť sféru použitia, aby v dlhodobom meradle nebola iba nástrojom pre špekuláciu.

„Môže to trvať aj 10 rokov, ale svet kryptomien nemôže fungovať s viacerými protokolmi prvej vrstvy.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre