PrimeXBT návod na burzu
PrimeXBT návod na burzu, zdroj: primexbt.com

Predstavujeme kompletný PrimeXBT návod a recenziu na túto burzu. Zároveň sa pozrieme na ponúkaný copy trading, ktorý tu nájdeme.

PrimeXBT je kryptomenová burza založená začiatkom roka 2018 na Seychelách, aj keď bola obchodná infraštruktúra presunutá do Švajčiarska. Po založení exponenciálne rástla a má klientov po celom svete. Víziou spoločnosti je vytvoriť inovatívnu platformu. Tá užívateľom ponúkne základné nástroje potrebné pre ich každodenné obchodné aktivity. Klienti majú na výber obchodovať nielen s kryptomenami, ale aj s komoditami, forexom a inými aktívami. Momentálne má klientov vo vyše 150 krajinách.

V článku sa dozvieš:

 • Ako si založiť účet
 • Ako obchodovať na burze
 • Návod na margin trading
 • Aké služby burza ponúka
 • Copy trading

Dôležitou súčasťou burzy je aj obchodovanie s maržou. V roku 2020 bola ocenená ako najlepšia platforma pre marginálne obchodovanie s kryptomenami na ADVFN International Financial Awards. Týmto sa burza PrimeXBT zaraďuje medzi top konkurenciu v oblasti futures a CFD.

Začni obchodovať na burze už teraz. Cez náš link získaš automaticky bezkonkurenčnú 40 % doživotnú zľavu na obchodovanie.

»»Chcem získať zľavu!!!«««

Obchodovanie na platforme PrimeXBT však nie je vhodné iba pre skúsených brokerov. Rovnako je vhodné aj pre začiatočníkov. Burza zvláda spracovať 12 000 objednávok za sekundu a je prepojená s viacerými poskytovateľmi likvidity. Medzi jej hlavné výhody patria: anonymita účtov, žiadne overenie KYC, pákový efekt až 100x na kryptomeny a 1000x na indexy a komodity. Práve pákové obchodovanie je vďaka týmto veľkým násobkom jednou z najviac lákavých výhod burzy.

Právne predpisy v niektorých krajinách však nedovoľujú poskytnúť traderom možnosť spolupráce s burzou PrimeXBT. Hovoríme o obmedzeniach v krajinách ako USA, kanadská provincia Quebec a niekoľko ďalších krajín. Ako využívať všetky možnosti, ktoré nám táto burza poskytuje, sa dočítaš v tomto článku.

Registrácia

Na stránke primexbt.com máš napravo hore políčko Register. Stačí ti zadať email, heslo a telefónne číslo. Následne môžeš okamžite obchodovať, pretože overenie KYC nie je potrebné. V dnešnom svete kryptomien je to pomerné raritné a burza sa touto výhodou značne odlišuje od konkurencie.

PrimeXBT registrácia. Zdroj: PrimeXBT
PrimeXBT registrácia. Zdroj: PrimeXBT

Po zadaní spomínaných informácií ti príde potvrdzovací email. Ten stačí potvrdiť kliknutím na tlačidlo v obsahu mailu. Po úspešnej registrácii je na rade zabezpečenie účtu. Tento krok síce nie je povinný, ale odporúčame ho každému hneď po registrácii urobiť. Samotnému zabezpečeniu sa budeme venovať v nasledujúcej kapitole.

Zabezpečenie účtu – PrimeXBT návod

V prípade, že máš otvorenú burzu v sekcii Main, tak vľavo dole klikni na políčko Settings. Po jeho otvorení sa ti zobrazí rozhranie nastavení a napravo vyber možnosť Enable 2FA. Po otvorení sa ti zobrazí tvoj jedinečný kľúč a QR kód. Bežne sa využíva na dvojfaktorové overenie aplikácia od Google – Google Authenticator.

Zabezpečenie účtu PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT
Zabezpečenie účtu PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT

Ak sa tvoj tajný kľúč stratí, ukradne alebo vymaže, budeš ho potrebovať na to, aby si sa mohol dostať späť do svojho overenia totožnosti Googlom. V opačnom prípade resetovanie dvojfaktorovej autentifikácie Google vyžaduje otvorenie ticketu a jeho spracovanie trvá najmenej 7 dní. Preto je dôležité spomínaný kľúč uchovať.

Ak si úspešne nastavil 2FA, tak pri prihlasovaní budeš okrem hesla potrebovať aj kód 2FA. Tento kód nájdeš v spomínanej aplikácii od Google.

Zabezpečenie určite nepodceňuj, pretože hackerské útoky sú čoraz častejšie. Predtým, ako sa pozrieme na to, aké služby burza ponúka, musí byť zodpovedaná otázka dôveryhodnosti a bezpečnosti.

Začni obchodovať na burze už teraz. Cez náš link získaš automaticky bezkonkurenčnú 40 % doživotnú zľavu na obchodovanie.

»»Chcem získať zľavu!!!«««

Bezpečnosť na burze PrimeXBT

Najbezpečnejšia forma držania kryptomien je offline svet. Ak sú kryptomeny offline, tak hackerský útok nie je možný. Burza sa postavila k téme zabezpečenia pomerne prísne. V rámci spravovania platieb a výberov totižto poskytuje iba obmedzený počet mincí – hot wallet (tzv. horúca peňaženka). Okrem hot wallet existuje aj cold wallet (tzv. studená peňaženka).

Ak chceš presunúť mince medzi hot a cold wallet, tak potrebuješ viacero podpisov. Transakcia teda nie je možná pokiaľ nezískaš autorizáciu od viacerých osôb, ktoré majú prístup k bezpečnostným kľúčom.

Okrem toho burza disponuje aj technológiou Cloudflare, ktorá slúži na zabezpečenie proti útokom DDoS. Cloudflare zaisťuje spoľahlivosť tvojich externých zdrojov, ako sú webové stránky, API a aplikácie. Chráni teda interné zdroje. Táto technológia je umiestnená na serveroch AWS.

Ďalším zabezpečením, ktorým disponuje burza PrimeXBT, je šifrovanie komunikácie. Každý druh komunikácie medzi tebou a burzou je šifrovaný, a teda nevystopovateľný. Toto šifrovanie dokonca môže pomôcť identifikovať podvodné stránky. Naľavo hore máš pri odkaze stránky zámok, ktorý symbolizuje zabezpečenie. V prípade, že tam zámok nemáš, tak okamžite opusť stránku, pretože môže ísť o podvod.

Ako sú chránené tvoje uložené heslá? Toto je ďalšia oblasť, ktorú musí každá burza podchytiť. Burza PrimeXBT disponuje zabezpečovacím algoritmom bcrypt. Vďaka tejto technológii tvoje heslo nie je možné prečítať ani rozšifrovať.

Vklad prostriedkov na účet peňaženky

Vložiť prostriedky na burzu PrimeXBT je pomerne jednoduché. Na domovskej stránke v sekcii Main – Dashboard vidíme jednotlivé kryptomeny, ktoré je možné vložiť na účet burzy PrimeXBT. Burza aktuálne podporuje iba Bitcoin, Ethereum, USDT, USDC a ich vlastný coin Convesting. 

Vklad kryptomien na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT
Vklad kryptomien na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT

Pri každej jednej kryptomene máš zobrazené políčko Deposit. Po jeho otvorení sa ti zobrazia dve možnosti, ako nadobudnúť kryptomenu:

 • Adresa vo forme QR kódu a taktiež vo forme znakov – práve toto je adresa, ktorú potrebuješ zadať pri vkladaní kryptomeny, ktorú si si zvolil. Každá jedna adresa je špecifická a unikátna, a preto je potrebné dávať si pozor, aby si neposlal na danú adresu inú kryptomenu. V peňaženke, na ktorej máš kryptomenu, zadáš túto adresu ako cieľovú adresu vkladu. Následne po odoslaní kryptomeny musíš počkať na potvrdenie v sieti. Potom ako sieť schváli transakciu, burza ti pripíše vklad na účet.
 • Buy Bitcoin toto políčko potrebuješ v prípade, že kryptomenu nevlastníš a chceš ju nakúpiť pomocou SEPA platby alebo kreditnou kartou. Po rozkliknutí tejto možnosti stačí zvoliť platobnú metódu. Zobrazia sa ti tu tiež poplatky spojené s transakciou. Je už, samozrejme, na teba, ktorú možnosť si vyberieš.

Všetky prichádzajúce vklady budú pripísané na zostatok v sekcii Wallet.

Adresa pre vloženie kryptomeny na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT
Adresa pre vloženie kryptomeny na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT

Vklad prostriedkov na maržový účet

V prípade, že máte kryptomenu v sekcii Wallet, tak následne je potrebné z dočasnej peňaženky previesť kryptomenu na Margin účet. Predtým ako prevedieme prostriedky však musíme Margin účet vytvoriť.

Pre vytvorenie Margin účtu kliknite na políčko Open new account. Po rozkliknutí zvoľte menu, v ktorej chcete vytvoriť maržový účet, a kliknite na Confirm. Na obrázku vidíte, že maržový účet pre BTC je už vytvorený.

Otvorenie maržového účtu na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT
Otvorenie maržového účtu na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT

Následne budete presmerovaný do sekcie Margin – Account. V tomto rozhraní vidíme dole taktiež možnosť Fund account. Práve táto možnosť je to, k čomu sme sa snažili dopracovať a kde môžeme vložiť naše prostriedky. Prostriedky si však môžete vložiť na maržový účet aj cez sekciu Main – Dashboard.

Maržový účet. Zdroj: PrimeXBT
Maržový účet. Zdroj: PrimeXBT

Kapitál tu viete nielen vkladať, ale aj vyberať. Pre výber prostriedkov späť na vašu peňaženku Wallet musíte kliknúť na Withdraw hneď vedľa Deposit.

Výber prostriedkov do peňaženky. Zdroj: PrimeXBT
Výber prostriedkov do peňaženky. Zdroj: PrimeXBT

Obchodovanie na burze PrimeXBT

Do obchodného rozhrania sa dostanete prostredníctvom Margin Trade. Práve sa nachádzate v obchodnej sekcii, kde si už môžete vybrať menový pár a obchodovať ho. Predtým ako sa pustíme do tvorby obchodov, tak si vytsvetlíme jednotlivé položky, ktoré sa nachádzajú v tomto rozhraní.

Obchodovanie na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT
Obchodovanie na PrimeXBT. Zdroj: PrimeXBT
 1. Hlavička každého okna – ak podržíte ľavým kliknutím myši hlavičku hociktorého okna, tak ho môžete presunúť alebo zmenšiť podľa vašich predstáv.
 2. Nastavenia – po rozkliknutí sa vám zobrazí množstvo nastavení, ktorými viete upravovať zobrazenie periódy a všeobecné nastavenie grafu.
 3. Graf – v tejto zóne sa vyskytuje samotný graf, podľa ktorého sa rozhodujete, aký obchod uzavriete.
 4. Hlavička grafu – v tejto sekcii vidíte konkrétne nastavenia grafu. Zároveň je tu možnosť nakupovať a predávať kryptomenu. Reálne ale neotvárate obchod, ale kontrakt. Otvorí sa vám teda short / long pozícia.
 5. Aktuálne obchody – v tejto sekcii uvidíte jednotlivé pozície zoradené v zozname v prípade, že ich otvoríte a zrealizujú sa.
 6. Otvorené pozície – v tejto sekcii uvidíte jednotlivé objednávky, ktoré ešte neboli zrealizované a čakajú na vytvorenie obchodu za lepšiu cenu.
 7. Zoznam párov – v tejto sekcii vidíte zoznam jednotlivých kryptomenových párov, ktoré môžete obchodovať a vyberať si z nich.

Začni obchodovať na burze už teraz. Cez náš link získaš automaticky bezkonkurenčnú 40 % doživotnú zľavu na obchodovanie.

»»Chcem získať zľavu!!!«««

Teraz po priblížení si obchodného rozhrania môžeme otvoriť prvé obchody. Najprv musíme vedieť, či očakávame cenový nárast resp. pokles. Podľa toho následne zadáme príkaz na long alebo short pozíciu. Ako sme si už povedali, tak otvárate konkrakt a nie reálny obchod.

Najprv musíte vlastniť kryptomenu, za ktorú otvoríte obchod. Držíte napríklad BTC a za USDT otvoríte obchod. Následne po otvorení obchodu čakáte, či sa cena pohne podľa vašich očakávaní. Ak áno, tak vaša hodnota portfólia v danej kryptomene rastie. Rastie vám teda množstvo BTC a nie kryptomena, za ktorú otvárate obchod.

Na rozdiel od toho, klasické otvorenie obchodu znamená, že kúpite určité množstvo BTC za USDT. Množstvo BTC však ostáva nezmenené. Rásť môže iba jeho hodnota voči USDT.

Môžeš si pozrieť aj náš kompletný video tutoriál: 

Nastavenia obchodu – PrimeXBT návod

Po úspešnom otvorení pozície sa vám zobrazí v sekcii Positions. Následne tu uvidíte menový pár, ktorý ste zobchodovali, veľkosť pozície, a send order, ktorý označuje vytvorenie objednávky alebo obchodu.

Otvorenie obchodu na maržovom účte však znamená, že riskujete nie len výšku svojej pozície ale celý účet. V prípade, že stoploss bude vzdialený, tak neprídete len o otvorenú pozíciu ale môžete prísť o všetky prostriedky na účte.

Pozícia na burze. Zdroj: PrimeXBT
Pozícia na burze. Zdroj: PrimeXBT

Po úspešnom zadaní obchodu buď počkáte na hodnotu, ktorú sledujete, alebo obchod zatvoríte hneď za spotovú cenu. Jediné čo stačí urobiť je stlačiť krížik napravo hore v poslednom obrázku nad textom. Následne sa nám obchod hneď uzavrie a už nie sme v trhu.

Druhou možnosťou je nastavenie targetu a stoplossu. Obchod sa teda uzavrie buď keď cena prerazí stoploss alebo target. Stačí pravým tlačidlom kliknúť na pozíciu a stlačiť Modify Position. Automaticky sa vyplní hodnota stoploss a target. Následne stačí napísať hodnotu do políčka price. Potom už len počkáme kedy cena narazí na stoploss alebo target.

Modify position. Zdroj: PrimeXBT
Modify position. Zdroj: PrimeXBT
Zadanie stoplossu a targetu. Zdroj: PrimeXBT
Zadanie stoplossu a targetu. Zdroj: PrimeXBT

Convesting PrimeXBT návod

Najprv potrebujeme zrealizovať vklad BTC alebo iného coinu, ktorý je podporovaný. Následne z hlavného krypto účtu urobíme vklad do Convesting. Convesting znamená copy trading. Znamená to, že na burze PrimeXBT môžete kopírovať iných traderov. Do možností convestingu sa dostanete cez rozhranie Main – Dashboard a scrollnete dole. Následne uvidíme Convesting rovnako ako dole na obrázku.

Convesting. Zdroj: PrimeXBT
Convesting. Zdroj: PrimeXBT

Do rozhrania Convesting sa viete dostať aj cez hornú hlavičku kde stlačíte políčko Convesting.

Convesting stratégie. Zdroj: PrimeXBT
Convesting stratégie. Zdroj: PrimeXBT

Hneď môžete vidieť niekoľko prvých stratégií, ktoré viete kopírovať. Minimálny vklad v prípade kopírovania stratégie je 0,001 BTC a pripojiť sa na stratégiu dokážete jednoducho cez stlačenie políčka Follow. Naopak, ak chcete zdieľať svoju stratégiu a úspechy z obchodovania, tak je potrebný minimálny vklad 0,1 BTC. Váš vklad do danej stratégie je zároveň kapitál, s ktorým obchodujete. Okrem zisku z kopírujúcich stratégií obchodujete aj so svojim kapitálom na vlastnom copy trading účte. Na vašu stratégiu sa však nenapojí len tak hocikto. Musíte mať za sebou výsledky a skúsenosti.

Naľavo máte sekciu Portfólio. Práve tu sa vám zobrazí stav vašeho účtu v rámci investovania do stratégií. Current holdings je zoznam vaších aktívnych stratégií, kde ste urobili vklad. Following history je história vašich stratégií, kde ste mali vklad v minulosti.

Convesting portfólio. Zdroj: PimeXBT
Convesting portfólio. Zdroj: PimeXBT

Pokiaľ sa chcete pozrieť na vaše vlastné stratégie, musíte sa premiestniť do sekcie My strategies. V tejto sekcii si dokážete vytvoriť vlastnú stratégiu. Ak sa zaoberáte obchodovaním s kryptomenami ako profesionálny trader, či amatér, mali by ste určite skúsiť túto možnosť na PrimeXBT.

Convesting vlastné stratégie. Zdroj: PrimeXBT
Convesting vlastné stratégie. Zdroj: PrimeXBT

Pre tvorbu vlastnej stratégie potrebujete dodržať nasledovné kroky:

 • Zadanie názvu a popisu stratégie – na prvý pohľad to nie je až také významné, no opak je pravdou. V tomto kroku odporúčame detailne popísať vašu stratégiu aby sa do nej pripojilo čo najviac traderov.
 • Vklad aspoň 0,1 BTC – kapitál vložíte do účtu vašej stratégie. Tento kapitál je to s čím budete disponovať a reálne obchodovať. Na základe úspešnosti sa tento kapitál bude meniť.
 • Obchodovanie na Convesting – obchodujete s kapitálom už len v sekcii Convesting.

Pozri si náš návod na YouTube:

Záver

Burza PrimeXBT je jednoduchá a prehľadná už na prvý pohľad. Umožňuje široké spektrum možností obchodovania s kryptomenami, komoditami, maržou, forexom a ďalšími aktívami. Hlavné postavenie si upevňuje práve v oblasti maržového obchodovania, kde je veľmi konkurencieschopná. PrimeXBT však zatiaľ nie je regulovaná.

Convesting je ďalšou charakterovou črtou burzy PrimeXBT. Okrem vlastnej kryptomeny Convesting plánujú spustenie stakingu s potenciálnym ročným zhodnotením až 35% už v roku 2022. Okrem zhodnotenia máte možnosť získať mnoho rozličných výhod.

Burza PrimeXBT je výnimočná aj možnosťou vystaviť si výpis. Tento výpis môže obsahovať obchody, kde si zvolíte, čo konkrétne má byť zobrazené a v akom období. Nie každá burza poskytuje takúto možnosť. Pŕave naopak, takmer žiadna burza vám takýto výpis neposkytne, ak vôbec iná existuje. Výpis ponúka aj prehľad vašej úspešnosti obchodovania a mnoho ďalších štatistík. Na záver teda môžeme túto burzu odporúčiť, pretože je v mnohých ohľadoch výnimočná.

Začni obchodovať na burze už teraz. Cez náš link získaš automaticky bezkonkurenčnú 40 % doživotnú zľavu na obchodovanie.

»»Chcem získať zľavu!!!«««

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre