Je čas posunúť Ethereum na vyššiu úroveň – tvrdí Vitalik Buterin

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ Etherea a jedna z najpopulárnejších osobností krypto priemyslu, vyhlásil, že Ethereum nie je iba finančným nástrojom. Ide predovšetkým o jeho užitočnosť a budovanie decentralizovaných služieb, ktoré dokážu pracovať aj s projektami mimo finančného sveta.

Ethereum je budúcnosť

ETH a projekty, ktoré sú postavené z rôznych blockchainov, nie sú prospešné iba vďaka ich cene. Cieľom Buterina je budovať viacero projektov a ekosystémov, ktoré dokážu byť užitočné vo viacerých sférach. Vitalik Buterin tieto slová predniesol na konferencii EthCC, ktorá sa konala 20. až 22. júla v Paríži.

Prečítajte si tiež: Bitcoin sa čoskoro vráti na historické maximum a do roku 2030 dosiahne 400 000 USD – ďalšia pozitívna predpoveď je na svete!

Buterin ďalej skonštatoval, že Ethereum je aktuálne využívané najmä vo svete financií, avšak nie je to jediná sféra, na ktorej pracujú. Hlavnou víziou Etherea bolo vždy posúvať decentralizáciu ďaleko za hranice financií. Podľa Buterina aktuálne existuje viacero dôvodov, prečo je sektor DeFi tak dominantný. Problémom naďalej ostávajú poplatky, ktoré už sú v štádiu riešenia. Aktuálne je najvhodnejšia doba na to, aby sa Ethereum posunulo o krok ďalej a začalo pracovať na nových projektoch. Buterin vyzdvihol najmä stále populárnejší sektor NFT.

Buterinove dva hlavné ciele do budúcnosti:

  1. Vytvoriť niečo, čo je v súlade s hodnotami a podporou pre komunitu.
  2. Vytvoriť niečo, čo je v súlade s potrebami, čiže niečo užitočné.

Budovanie ekosystému sociálnych médií Etherea je podľa Buterina jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré sa treba sústrediť. Kryptografická technológia môže vyriešiť niekoľko hlavných problémov, s ktorými sa stretávajú centralizované sociálne médiá.

Môže vás zaujímať: Bitcoin sa pomaly prebúdza – 3 dôvody, prečo obchodníci považujú cenu 29 500 USD za nové dno!

„Ekosystém Etherea sa musí rozšíriť nad rámec obchodovania s tokenmi. Tento druh je stabilný a hodnotný do prvej a druhej vrstvy. Akonáhle sa ale dostanete do šiestej vrstvy, v skutočnosti zvyšujete finančnú nestabilitu a riziko, že sa celá vec zrúti, a potenciálne týmto krokom môžete naštvať viacero regulačných orgánov.”