Krypto fanúšikovia s napätím očakávajú dokument o Ethereu – za 3 dni tvorcovia vyzbierali 1,9 milióna USD.

0

Fanúšikovia kryptomien s napätím očakávajú dokument o druhej najväčšej kryptomene Ethereum. Premiéra je naplánovaná na zimu 2023. Scenár filmu bude prezentovaný ako „nekonečná záhrada“, v ktorej bude blockchain vyobrazený ako „decentralizovaný ekosystém s pôdou, rastlinami a hmyzom.“

Dokument má už teraz pozitívny vplyv

Prvotná kampaň tvorcov dokumentu výrazne prekonala ich očakávania. Prvé kolo crowdfundingu pre dokumentárny film s názvom „Ethereum The Infinite Garden“ dokázalo vyzbierať až 1 035,96 ETH čo predstavuje približne 1,9 milióna USD.

Prečítajte si tiež: Analýza na Ethereum – Bude pokračovať pokles?

Kampaň financovania začala 14.júla s cieľom podporiť tvorcov celovečerného filmu. Podstatná časť dokumentu bude zameraná aj na inovatívne aplikácie blockchainu Ethereum a taktiež na komunitu fanúšikov a vývojárov Etherea na čele s ich zakladateľom a vodcom Vitalikom Buterinom. Kampaň bola oficiálne ukončená v piatok 16.júla, pričom samotné príspevky prebiehali prostredníctvom kryptografickej siete Mirror.

O zakladateľovi ETH si môžete prečítať aj v tomto článku: Vitalik Buterin je miliardár! Vďačí za to raketovému rastu Etherea

„Sme ohromení podporou komunity. Za 3 dni sme výrazne prekonali náš cieľ.“

95% vyzbieraných prostriedkov bude použitých priamo na produkčný rozpočet filmu. 3% sa rozdelia na granty s názvom Gitcoin na podporu open-source projektov Etherea. Zvyšné 2% poputujú ako dar pre Carbonfund.org, ktorá podporuje znižovanie globálnych emisií uhlíka.

Tvorcovia projektu vypustili sériu tokenov Infinite Garden (NFT), ktoré sú viazané na vybrané titulky vo filme. Traja najvýraznejší podporovatelia následne získali tri jedinečné NFT navrhnuté digitálnym umelcom Pplpleasrom, ktorý je známy vizualizáciami pre filmy ako Batman vs. Superman, Wonder Woman a iné.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.