Dominancia Bitcoinu rastie

Nálada na trhu sa dostala do pozitívnejšej fázy vďaka Bitcoinu. Ten sa dokázal vyšplhať z úrovne 29 500 USD až na 32 000 USD, kde následne prišlo k silnému odrazu. Či môžeme túto úroveň považovať za nový support, sa ukáže v priebehu víkendu. Každopádne je príliš skoro na nejaké zvesti o býčom útoku. Mnoho analytikov je skeptických, pretože sa Bitcoin na býčej ceste stretáva so silným odporom medveďov.

Futures na CME v býčom trende

Podľa nedávnej správy spoločnosti Delphi Digital bol dňa 21. júla na báze futures kontraktov CME zaznamenaný veľmi agresívny pohyb, ktorý môže byť býčím znamením pre traderov s BTC. V konečnom dôsledku je totiž cena futures vyššia ako spotová cena Bitcoinu. Na grafe môžeme vidieť, že sa záujem o futures na burze CME zdvojnásobil z 1,25 na 2,5 miliardy USD.

Môže vás zaujímať: Analýza BTC – cena stojí na rezistencii. Ukončíme korekčný leg?

Bitcoin 1-mesačný základ futures. Zdroj: Delphi Digital
Bitcoin 1-mesačný základ futures. Zdroj: Delphi Digital

„Celkovo je vytvorenie futures kontraktov na burze CME považované za býčí útok, vzhľadom na to, že Bitcoin práve ukončil svoju krátkodobú seansu po newyorskej mini pumpe. Ako už bolo uvedené, báza futures na CME dosiahla záporné hodnoty. Všetky údaje poukazujú na to, že ľudia nakupujú futures kontrakty v období, kedy sa Bitcoin pohybuje na nižších priečkach.“

Bitcoin sa stretáva so silným odporom

Ak sledujete naše denné analýzy BTC, určite ste si všimli, že napriek odrazu od 32 000 USD je cesta extrémne náročná, a hlavne sa neustále objavujú silné medvedie zóny odporu. S pohľadom na danú problematiku prišiel aj populárny trader a analytik Rekt Capital, ktorý tvrdí, že cenové úrovne 35 000 a 37 000 USD budú mať charakter silného odporu.

StormGain

Prečítajte si tiež: Elon Musk prezradil, kedy Tesla obnoví platby v BTC – Dôvod? Bitcoin je ekologickejší!

Prílev na burzy sa zvyšuje

Dalším znakom býčieho trendu môže byť aj nedávny prudký nárast prílevu na burzy, keďže viacero traderov považuje úroveň 29 500 USD za nové dno.

Keď sa pozrieme na graf, zistíme, že v minulosti sa aktuálna situácia vyskytla hneď trikrát. Konkrétne 1. augusta 2017, 30. novembra 2018 a 12. marca 2020. V týchto prípadoch bol zaznamenaný prudký nárast prílevu na burzy. V každom z týchto prípadov bolo v krátkom časovom období vytvorené nové dno.

Ak sa trh bude naďalej správať ako doteraz, je vysoko pravdepodobné, že sa úroveň 29 500 USD bude považovať za nové dno.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.