btc bitcoin krypto

Nedávny prieskum ukázal, že Bitcoin získal za posledné tri roky medzi mladšími investormi z USA povedomie, záujem a vlastníctvo.

Štúdia uskutočnená globálnou analytickou a poradenskou spoločnosťou Gallup odhalila, že počet investorov v USA držiacich BTC vyskočil z 2% v roku 2018 na 6% od júna 2021. Prieskum definuje „investorov“ ako dospelých s investovaním 10 000 dolárov alebo viac v akciách, dlhopisoch alebo podielových fondoch.

Taktiež uviedla, že vlastníctvo Bitcoinu medzi investormi, ktorí sa zúčastnili prieskumu vo veku do 50 rokov, sa za posledné tri roky viac ako strojnásobilo na 13% z 3% v roku 2018. Vlastníctvo skupiny investorov nad 50 rokov bolo oveľa nižšie, iba 3%, aj keď sa to tiež trojnásobne zvýšilo z 1% v roku 2018.

Vedci poznamenali, že relatívne skromné ​​vlastníctvo Bitcoinu môže byť v kontraste s väčším počtom bežných investícií. Prieskum ukázal, že 84% opýtaných investorov uviedlo, že investovali do akciových indexových fondov alebo podielových fondov. Dokonca 67% uviedlo, že vlastní jednotlivé akcie, a 50% má dlhopisy. Zlato vlastní 11% investorov.

Výsledky pochádzajú z prieskumu Gallup Investor Optimism Index, ktorý sa uskutočnil medzi 22. a 29. júnom 2021. Obsahoval 1 037 investorov v Amerike vo veku od 18 rokov. Vzorka pre štúdiu bola vážená tak, aby bola demograficky reprezentatívna pre dospelú populáciu v USA.

StormGain

Ľudia totižto stále viac držia kryptomeny a nechcú ich predávať. Viac sa dočítate tu – Glassnode: napriek poklesu BTC pod 30 000$ veľryby stále akumulujú

Bitcoin je vnímaný ako menej rizikový

Ďalšie zistenia ukazujú, že vnímanie rizika spojeného s Bitcoinmi sa počas trojročného obdobia znížilo. Takmer všetci opýtaní investori vnímali BTC ako rizikovú investíciu, avšak percento, ktoré ich označilo za „veľmi rizikové“, kleslo zo 75% na 60%. Väčšina zo zvyšných 35% Bitcoin považuje za „trochu rizikový“, zatiaľ čo iba 5% si myslí, že neprináša žiadne riziká.

Gallup dospel k záveru, že veľké investície do Bitcoinu od známych spoločností ako Tesla, Square a Morgan Stanley mu môžu dať väčšiu dôveryhodnosť.

Dokonca viac ako 80% vedúcich pracovníkov hedgeových fondov a správcov majetku, ktorí už vlastnia kryptomeny, chcú zvýšiť svoj podiel.

Prečítajte si taktiež technickú analýzu hlavnej kryptomeny – Analýza BTC – cena po raste stagnuje na rezistencii, prerazíme ju?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.