BTC investičné produkty
BTC investičné produkty. Zdroj: Shutterstock.com/PXLR Studio

Inštitucionálni obchodníci uzamkli rekordnú sumu kapitálu do investičných produktov BTC. A to napriek tomu, že objem obchodov v druhej polovici roku 2021 klesol.

Podľa správy spoločnosti CoinShares z 15. novembra s názvom „Digital Asset Fund Flows Weekly“, investičné produkty BTC zaznamenali medzi 8. a 12. novembrom celkový prílev 97,5 miliónov USD. To posunulo spravované aktíva sektora (AUM) na rekordnú úroveň 56 miliárd USD. Medziročný prílev (YTD) minulý týždeň tiež dosiahol 6,5 miliárd USD.

Bitcoinové nástroje predstavovali 64,6 % zo 150,9 miliónov USD, ktoré minulý týždeň prúdili do digitálnych investičných produktov. Rekordné AUM sa zhodovalo s tým, že BTC 10. novembra vytvorilo nové historické maximum vo výške približne 69 000 USD.

CoinShares poznamenal, že investičné produkty digitálnych aktív zaznamenali prílev už trinásty týždeň za sebou. Napriek tomu sektor zaznamenal v druhej polovici roku 2021 utlmené objemy.

Podľa správy boli denné objemy v priemere 750 miliónov USD počas druhej polovice roka. Ide o 22 % pokles v porovnaní s 960 miliónmi USD počas prvej polovice 2021.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Kedy a na akej cene môže skončiť súčasný rastúci cyklus BTC?

Uprednostňujú investori produkty BTC, alebo iné?

Ethereum zaznamenalo najsilnejší týždenný prílev medzi produktmi na sledovanie altcoinov so 17,3 miliónmi USD. Toto číslo znamenalo medzitýždenný pokles o 44 %. Napriek tomu CoinShares hlási rekordnú hodnotu AUM vo výške 21 miliárd USD pre produkty Etherea, zatiaľ čo jeho cena zaznamenala 10. novembra rekordné maximá v blízkosti 4 900 USD.

Cardano sa umiestnilo na tesnom druhom mieste, pričom zarobilo 16,4 milióna USD a zaznamenalo 227 % nárast týždenného prílevu. CoinShares uviedol, že nedokázal identifikovať katalyzátor, ktorý by poháňal rastúce investície do fondov Cardana.

Inštitucionálni obchodníci uzamkli rekordnú sumu kapitálu do bitcoinových investičných produktov napriek tomu, že objem obchodu v druhej polovici roku 2021 klesol.

Investičné produkty Solany (SOL), Polkadotu (DOT) a Ripplu (XRP) tiež zaznamenali za týždeň prílev 9,8 miliónov USD, 5,2 miliónov USD a 3,1 miliónov USD.

Mohlo by ťa zaujímať – Hash rate BTC sa vracia na ATH – mineri stále akumulujú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre