ibm hyundai

Spoločnosť Hyundai Commercial oznámila uzavretie partnerstva s počítačovým gigantom IBM, ktorého cieľom je spolupráca na vývoji finančného systému založeného na technológii blockchain. Partnerstvo bolo oficiálne zverejnené počas konferencie IBM Think 2019.

Spolupráca Hyundai a IBM

Hyundai Commercial patrí pod krídla popredného juhokórejského výrobcu automobilov. Poskytuje finančné a leasingové služby pre stavebné stroje a úžitkové vozidlá.

Počas tejto spolupráce bude pre Hyundai Commercial vytvorený úplne nový ekosystém financovania dodávateľského reťazca. Očakáva sa, že spoločnosť IBM využije k dosiahnutiu tohto cieľa technológiu open-source Hyperledger Fabric Blockchain.

Po úspešnom nasadení tohto nového blockchainového systému sa už bude všetko spracúvať automaticky, čo by malo viesť k zvýšeniu efektivity. Zobrazenie všetkých transakcií v blockchaine bude navyše v reálnom čase dostupné všetkým účastníkom siete vrátane výrobcov, predajcov a distribútorov. Systém taktiež zaistí účinnú a bezpečnú distribúciu týchto údajov.

Mohlo by vás zaujímať: Santander zaplatí IBM 700 miliónov dolárov za IT modernizáciu, vrátane blockchainu

Ich ďalšie projekty

Podľa zverejnených informácií Hyundai Card (samostatná dcérska spoločnosť finančných služieb Hyundai) požiadala IBM o vytvorenie chatboxu pre svoje zákaznícke služby s využitím umelej inteligencie. IBM bude pre tento projekt využívať technológiu strojového učenia.

Spoločnosť IBM nedávno tiež vyhlásila, že využije blockchain spoločne s Internetom vecí (IoT) na vytvorenie nového senzorického systému pre sledovanie stavu podzemných vôd v reálnom čase v Kalifornii. A na druhej strane zase spoločnosť HyundaiPay minulý týždeň podpísala Memorandum o porozumení (MoU) s cieľom podporiť založenie fintech startupu v Busane v Južnej Kórei.

Záver

Všeobecne sa predpokladá, že ak sa blockchainové predpisy stanú zrozumiteľnými, zapojí sa do tejto oblasti aj mnoho ďalších priemyselných podnikov a investorov. Napríklad sme vás už v minulosti informovali aj o plánoch španielskeho výrobcu automobilov SEAT. No a IBM patrí medzi úplné špičky v tejto oblasti, čo potvrdzuje aj fakt, že napríklad taká Austrália si vybrala pre prácu na národnom blockchaine práve technológiu od IBM.

Čo čítať ďalej?

Nemecko konzultuje s poprednými účastníkmi blockchainového priemyslu

Zdroj:
bitcoinnews.com