Santander zaplatí IBM 700 miliónov dolárov za IT modernizáciu, vrátane blockchainu

BITmarkets BITmarkets

Jedna z najväčších európskych bánk Banco Santander a technologický gigant IBM oznámili dohodu o urýchlení vývoja nových technológií, ako je blockchain.

Päťročná technologická dohoda je údajne zameraná na posilnenie služieb finančných inštitúcií s využitím nových technológií, ako sú blockchain, umelá inteligencia a big data – o to všetko sa má postarať IBM.

Obrovská zákazka na modernizáciu

Hodnota dohody (zákazky) medzi IBM a najväčšou finančnou skupinou v Španielsku sa odhaduje na približne 700 miliónov dolárov. Majú v pláne zamerať sa na optimalizáciu výdajov banky za IT služby a výrazne modernizovať súčasný systém, aby bol postavený na najnovších technológiách, a aby bol flexibilnejší.

David Soto, generálny riaditeľ IBM pre spoločnosť Santander Group, povedal:

“Spoločnosť Santander čerpá z technológií IBM, ktoré sa rýchlo rozvíjajú, sú bezpečné a spĺňajú najnovšie požiadavky zákazníkov. Využívajú totiž jedinečné riešenia a odborné znalosti IBM.”

Záver

Technologický gigant IBM sa už dlhú dobu zaujíma o blockchain a je jednou z mála firiem, ktoré ho dokážu realizovať na najvyšších úrovniach. Možno sa dočkáme niečoho zaujímavého aj u nás, kde IBM tiež operuje vo veľkom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj: 
cointelegraph.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.