Nemecko konzultuje s poprednými účastníkmi blockchainového priemyslu

Novinky Má Nemecko záujem využívať blockchain?
Má Nemecko záujem využívať blockchain? Zdroj: shutterstock.com/rawf8
BITmarkets BITmarkets

18. februára sa v agentúre Reuters objavili správy o nemeckom záujme o blockchain. Vláda Nemecka momentálne konzultuje s niekoľkými skupinami popredných vývojárov blockchainových systémov. Konzultácie sa zaoberajú predovšetkým možným vývojom blockchainu a jeho implementáciou v krajine.

Nemenované skupiny vývojárov a blockchainových projektov boli od tohto týždňa oficiálne pozvané na pravidelné konzultácie, počas ktorých majú krajine poskytovať rôzne odporúčania. Reuters tiež zmieňuje, že vláda zatiaľ neobjasnila, ako sa odporúčania zo strany daných skupín odrazia napríklad v regulačnom prístupe krajiny voči blockchainu, avšak snaha je údajne smerovaná na získanie konkrétnych riešení.

Ďalšou dôležitou informáciou je uvedený počet blockchainových spoločností, ktoré sa konzultácií zúčastnia. Ide zhruba o 170 rôznych startupov, ktoré zároveň podotýkajú, že “bez poriadneho právneho rámca a nastaveného regulačného systému sa môžu iba ťažko posunúť”.

Navyše, Deutsche Börse, významný svetový trh s cennými papiermi so základňou v Nemecku, ohlásil, že má so svojou úverovou platformou v pláne stáť v popredí nového trhu so security tokenmi. Platforma je momentálne vo vývoji a Nemecko na nej spolupracuje s blockchainovou manažérskou firmou HQLAx, ktorá sídli v neďalekom Luxembursku.

Počas decembra minulého roka tiež vyšlo najavo, že najväčší železničný prevádzkovateľ Nemecka, Deutsche Bahn AG, sa po novom spojil s projektom Unibright, ktorý sa považuje za poskytovateľa blockchainovej implementácie. Spolupráca by mala železnici priniesť možnosť tokenizácie celého systému.

Rovnako sa behom decembra 2018 objavili správy o snahe druhej najväčšej nemeckej banky SolarisBank a spoločnosti Stuttgart Exchange Group, ktoré majú spojiť sily a vytvoriť infraštruktúru pre novú kryptomenovú burzu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Cointelegraph

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.