Linux zahajuje nový výcvikový kurz Hyperledger blockchainu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa tlačovej správy otvorila spoločnosť Linux Foundation zápis do nového, pokročilejšieho výcvikového kurzu, zaoberajúceho sa Hyperledger blockchain technológiou.

Kurz „Hyperledger Fabric Fundamentals”

Nový kurz s názvom „Hyperledger Fabric Fundamentals” je ďalším doplnením mnohých podnikateľských ponúk tejto spoločnosti. Spomenúť môžeme napríklad online samoštúdium „Blockchain for Business”, ktoré je sprostredkované prostredníctvom neziskovej vzdelávacej platformy edX.rog.

Podľa dnešnej tlačovej správy vytvorí Linux v priebehu tohto roka skúšky „Certified Hyperledger Sawtooth”, ktoré budú špecifické pre modulárnu blockchainovú platformu Hyperledger Sawtooth.

Ako zdôrazňuje zamestnankyňa nadácie Linux Clyde Seepersadová, dáta zo serveru TechCrunch jasne ukazujú, že blockchainový vývojár je v poslednej dobe masívne ponúkaným zamestnaním (mnoho voľných miest).

„Tempo rastu vedie k nedostatku odborníkov, ktorí sú kvalifikovaní na zavádzanie a riadenie blockchainu v podnikoch. Potom, čo sme videli, že viac než 100 000 študentov sa pripojilo k nášmu Hyperledger Course, nám bolo jasné, že musíme vytvoriť ďalší, pokročilejší. Za úspešne zložené skúšky dostanú účastníci certifikát, ktorý dokladá rozsah ich odborných znalostí.”

Dnešná správa tiež naznačuje, že nový pokročilý kurz umožní študentom vysporiadať sa so základmi blockchainových a distribuovaných technológií (DLT). Spolu s týmto budú do kurzu zahrnuté aj znalosti o základnej architektúre a komponentoch, ktoré sú základom decentralizovaných aplikácií Hyperledger Fabric.

Mohlo by vás zaujímať: Prvý blockchain bol nájdený v New York Times z roku 1995

Blockchain sa rozrastá

Podľa Cointelegraphu sa blockchainový priemysel teší stále väčšiemu vzostupu, a to najmä v Ázii. Zaujímavosťou je, že uchádzači o prácu v krypto svete sa skôr snažia získať pozíciu spojenú s blockchainom než s Bitcoinom. Bitcoin je totiž silno spätý s volatilitou cien na trhu.

Záver

Tento kurz dozaista pomôže mnohým ľuďom v získaní určitých znalostí zo sveta blockchainu. Tí potom v tomto odbore určite prácu dostanú, pretože blockchainových expertov je stále väčší nedostatok.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.