[PREHĽAD TRHU] Je toto koniec medvedieho trhu?

BITmarkets BITmarkets

KONEČNE! Bart Simpson, zdá sa, prestáva mať na trh s kryptomenami tak veľký vplyv. Prvýkrát po dlhšom čase prudký nárast po niekoľkých dňoch nenasledoval dumpom. Na grafe BTC/USD sa potvrdila formácia vlajka, a tak včera nasledoval ďalší väčší rast. Bitcoin tak konečne otestoval rezistenciu na hladine 4000 $.

Aj altcoiny zaznamenali pozitívnu reakciu na impulz od BTC a niektoré spravili viac než 10% zisky. Najviac percent (z midcap coinov) zaznamenal čínsky obľúbenec EOS, ktorý sa prebojoval na štvrté miesto v kapitalizácii podľa KMcapu (web KMcap.eu je momentálne v beta verzii – budeme radi, ak nám napíšete vaše postrehy – napríklad do KMchatu).

Disclaimer/ Tento článok nemožno brať ako investičné poradenstvo. Informácie v ňom slúžia iba na vytvorenie prehľadu o stave, v ktorom sa momentálne nachádza trh s kryptomenami. AK máte záujem o profesionálne technické analýzy, navštívte web Trading11.com.

Nečakajme nič prevratné

Kryptomeny majú po pol roku konečne šancu vytvoriť zelenú monthly sviečku. Bitcoin sa dosiaľ neprepadol pod januárové LOW na hladine 3200 $ a trh vytvoril v intervale 3000 – 3500 $ masívny paywall, ktorý rozhodne podrží aj dumpy s vysokým volume.

To však neznamená, že sme z najhoršieho vonku. LOW na 3200 $ je, zdá sa, iba dočasné. Podľa long term technickej analýzy (ktorá mimochodom už rok krásne funguje) sa v priebehu najbližších 2-3 mesiacov vytvorí nové low na cene 2500 $. Niektorí analytici dokonca vidia Bitcoin ešte nižšie a najväčší extrémisti nevylučujú ani krátky božtek 1200 $ hladiny.

Súčasný rast bol prakticky nevyhnutný. Od novembrového mega-dumpu krypto nedokázalo vytvoriť protipohyb. Aby sme však mohli zísť nižšie, musíme najprv otestovať dlhodobú trendline (v súčasnosti sa pohybuje v okolí 4500 $) a vyplniť objednávky na týchto hladinách.

Ako vysoko až môžeme vystúpiť?

Zdá sa, že trh sa konečne odhodlal vytvoriť väčší pohyb UP a je dosť možné, že včerajší rast sa ešte bude opakovať. Bitcoin by rozhodne mohol otestovať spomínaných 4500 $. Teraz je priskoro špekulovať, či nakoniec pôjde ešte vyššie. V intervale 4200-4500 $ sa totiž nachádza masívna rezistencia. Je to pásmo, v ktorom budú traderi vyberať zisky a whales predávať. Tak skoro sa tam totiž nevrátime.

Altcoiny by mohli spraviť krajšie percentá! Ak vás zaujíma, ako vysoko môžeme vystúpiť, prečítajte si “výcuc” z platených analýz na Trading11. Sú tam odhady teoretických maxím pre Bitcoin, Ethereum, XRP, Bcash, Litecoin, Cardano a zopár menších altov.

Tento článok je, samozrejme, dostupný zdarma:

Krátky prehľad potenciálu rastu kryptomien založený na našich platených analýzach + ZĽAVA!