Bitcoin na hodl
Bitcoin na hodl, zdroj: shutterstock.com/Autor: Mia Stendal

Fenomén s názvom Bitcoin láme rekordy. Zatiaľ čo ešte v roku 2017 takmer každý o Bitcoine tvrdil, že je to podvod, teraz je všetko úplne inak. Veľké zmeny sa začali ešte v roku 2019.

Prečo nakúpiť Bitcoin?

Prvé veľké inštitúcie (Grayscale a Bakkt) vstúpili do kryptomien. Postupne počas posledných 2 rokov sa pridali aj ďalší ako Elon Musk, či Microstrategy. Teraz je namieste si položiť otázku: Sme všetci, čo držíme a veríme kryptomenám, blázni, alebo skutočne dáva zmysel držať a postupne sa prizerať, ako nám hodnota našich investícii z času na čas rastie?

Obidve odpovede môžu byť správne. Záujem o BTC ale každým rokom rastie, možno predsa sa doba zmenila a posunula v porovnaní s rokom 2017. Momentálne sa už začínajú objavovať špekulácie, že cena BTC ešte toto desaťročie môže vyletieť aj na 1 milión dolárov. A prečo nie? Kryptomeny zažívajú veľký rozmach. Hlavne ich veľa ľudí vníma ako alternatívnu k aktuálnemu finančné svetu, ktorý nie je úplne správne nastavený a nemá žiadne limity. V podstate niekoľko bankárov na svete rozhoduje o tom, koľko peňazí sa vytvorí a aká bude menová politika na nasledujúce roky.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Kryptomeny nám dávajú slobodu nakúpiť niečo, kde vieme, že iba my sami rozhodujeme o budúcnosti. Rovnako tak Bitcoin a aj väčšina altcoinov má nejaké svoje pravidlá, ktoré sú fixne nastavené a nedajú sa prakticky každý týždeň meniť ako menová politika a zákony.

Príkladom je obmedzené množstvo bitcoinov na 21 miliónov. Po vyťažení posledného kusu sa už nové mince nevytvoria.

Prečítaj si aj: Podľa tohto indikátora Bitcoin už tento rok pôjde na 100 000 dolárov

Prečo by cena BTC mohla ďalej rásť?

Faktorov, prečo by cena mala rásť, je niekoľko. Snáď ten najzásadnejší je, že kryptomeny menia svet, ako ho internet zmenil v roku 2000. Prišiel sem ako revolučné nové platidlo, ktoré sa páči ľudom a veľa z nich ho aj začína využívať. Pokiaľ by tento rastúci trend pokračoval, tak aj pri malej investícii takto o 10 či 20 rokov veľa z nás môže byť reálne milionármi. K rastu dopomáha aj inflácia doláru, či eura.

Iba za posledných 16 mesiacov cena najväčšej kryptomeny narástla o 1 500 %. Stále však môžeme byť iba na začiatku…

Bitcoin porovnanie s internetom
Bitcoin, porovnanie s internetom, zdroj: twitter.com/BTC_Archive

Prečítaj si aj náš ďalší článok: Cena BTC na Binance US burze po tejto banálnej chybe spadla na 8 000 USD

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre