BTC vs ETH. Zdroj: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, drží cenovú podporu nad 3 500 dolárov. Zdá sa, že jej nedostatočná výkonnosť voči BTC za posledný mesiac tiež končí.

Z technického hľadiska nasledujúci graf ukazuje ETH/BTC, ktorý stúpa z 200-dňového kĺzavého priemeru prvýkrát od apríla. V minulosti to predchádzalo obdobiu silných býčích výkonov. Ethereum teda narazilo na dlhodobý support voči Bitcoinu a zdá sa, že ak nastane po bitcoinovej sezóne altcoinová, tak začne vo výkonnosti Bitcoin prekonávať.

ETH/BTC 1D. Zdroj: TradingView
ETH/BTC 1D. Zdroj: TradingView

Niektorí analytici napriek tomu očakávajú, že v nasledujúcich týždňoch bude výkonnosť Bitcoinu pokračovať. Hlavne pre očakávania týkajúce sa produktu obchodovaného na burze (ETF).

Otvorený záujem o Bitcoin (celkový počet nesplatených futures kontraktov) je stále 30 % od májových maxím. To naznačuje, že trhy ešte nedosiahli stav eufórie, napísal Delphi Digital v blogu.

BTC vs. ETH Futures. Zdroj: Skew
BTC vs. ETH Futures. Zdroj: Skew

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Inštitucionálni investori za týždeň naliali 226 mil. $ do produktov BTC

Odtoky BTC z búrz

Kryptoburzy zaznamenávajú mierny odliv Bitcoinov. Odliv zvyčajne znamená, že obchodníci sa rozhodujú uložiť svoje bitcoiny do peňaženiek. Očakávajú vyššie ceny namiesto toho, aby držali BTC na burze s cieľom nakupovať alebo predávať. Máj/júl bol primárnym obdobím čistého prílevu. To sa však podľa metriky od Glassnode úplne obrátilo.

Za posledných niekoľko mesiacov sa odliv výmenných kurzov zastavil, ako je vidieť na nižšie uvedenom grafe. To naznačuje, že obchodníci postupne presúvajú BTC späť na burzy na obchodné účely. Postupom času by prechod na prílev výmenných kurzov mohol signalizovať vrchol ceny Bitcoinu, podobne ako sa to stalo v máji.

Čistá zmena pozícií na burzách. Zdroj: Glassnode
Čistá zmena pozícií na burzách. Zdroj: Glassnode

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, XRP, XMR, ZEC – Bitcoin po pol roku na hranici 60 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre