Veľryby nakupujú Ethereum
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, lp-studio

Ethereum prežíva podobne ako Bitcoin veľmi úspešné obdobie, ktoré bolo dnešným dňom okorenené o nové historické maximum. Čo je však za tým?

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin sa opäť zbavil nepotrebných psích tokenov, čím vyvolal dump

Whales nakupujú Ethereum

Najnovšie údaje, ktoré uverejnil portál Santiment na svojom twitterovom účte, ukazujú, že peňaženky, ktoré hodlujú od 1 do 10 miliónov ETH, neprestávajú nakupovať. Whales sa teda sústredia na druhú najväčšiu kryptomenu. Z celkovej ponuky ETH tak veľryby získali ďalších 13,9 %.

Zaujímavým faktom je, že veľká hráči, ktorí hodlujú Ethereum na neburzových platformách, vlastnia 5-krát viac ako burzové veľryby. Konkrétne ide o hodnotu 22,91 miliónov ETH v porovnaní s iba 4,6 miliónmi ETH, ktoré sú sústredené na burzových účtoch.

Prečítaj si tiež: Stratég z Wall Street predpovedá, že cena BTC do konca roka vzrastie na 168 000 USD

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Nové historické maximum

Od posledného momentu, čo sa ETH dokázalo vyšplhať na ATH, ubehlo už takmer pol roka. Odvtedy sa ETH v podstate viezlo na podobnej vlne ako BTC. Dnes je však situácia iná a najväčší analytici odhadujú, že sa čoskoro dostaneme až na 7 000 USD.

ETH/BUSD
ETH/BUSD Daily TF. Zdroj: TradingView

Zrejme najväčší vplyv na pozitívnom raste ETHspaľovací protokol EIP-1559, ktorý funguje ako mechanizmus spaľovania transakčných poplatkov. Od tohto momentu bolo spálené obrovské množstvo ETH, čo jednoznačne pomohlo cene rásť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre