Bitcoin pôjde na 100 k dolárov
Bitcoin pôjde na 100 k dolárov, zdroj: shutterstock.com/Autor: AtlasbyAtlas Studio

Bitcoin tento rok zaživa tretí veľký rastúci cyklus. Za posledné roky urobil stovky tisíc percentné zhodnotenie a vyzerá to tak, že ani tentokrát sa na historickom maxime nezastaví. Iba za posledné 2 mesiace urobil 100 % zhodnotenie. Kde by sa cena tohto aktíva mohla dostať v závere tohto roka?

Bitcoin pôjde na 100 000 USD

S2F model je známy indikátor, ktorý síce neukazuje, kde presne by mohla ísť cena a či predať alebo nakúpiť, ale ukazuje nám približnú trajektóriu cenového vývoja. Od svojho vzniku zatiaľ tento model funguje veľmi dobre. Až na niekoľko odchýlok, čo je typické pre obchodovanie na burze.

S2F model na grafe BTC
S2F model na grafe BTC

Aktuálne sa očakáva priemerná cena na hodnote niečo nad 100 000 dolárov. V závere roka, ak by sme sa mali riadiť podľa toto modelu, môže byť aj 110 000 USD. Treba však brať do úvahy fakt, že cenový vývoj môže mať voči modelu odchýlky. A nebolo by to po prvýkrát. Už v minulosti sa očakávalo, že cena BTC by mala byť napríklad na 10 000 USD v roku 2019. Cenový priemer ale v tomto roku bol veľmi hlboko pod 10 000 USD.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Preto je potrebné brať tento model tak, ako každý iný s rezervou a ako pomocný nástroj na možné určenie cenového pohybu. Cena sa môže v závere roka nachádzať tak ako na 200 000 USD, tak aj na 50 000.

Prečítaj si aj: Trh kryptomien s novým ATH – celková trhová kapitalizácia dosiahla 2,6 bilióna dolárov

Oplatí sa teraz nakúpiť Bitcoin? Dozvieš sa vo videu od nášho partnerského projektu Bitcoin Skupina: 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre