Bitcoin a Ethereum

Údaje, ktoré priniesla spoločnosť Delphi Digital, dokazujú, že ak hodlujete Bitcoin a Ethereum, prinesie vám to omnoho lepší výnos ako samotné investovanie do krypto indexových fondov.

Za posledné dve desaťročia sa indexové fondy ETF dostali do širokého spektra pozornosti pre väčšinu investorov. Rok 2018 priniesol tento druh investovania aj do sveta kryptomien. Produkt Bitwise 10 Large Cap Crypto Index (BITX) sleduje celkový výnos Bitcoinu, Etherea, Cardana, Bitcoin Cash, Litecoin, Solana, Chainlink, Polygon, Stellar a Uniswap.

Proces investovania do jedného indexu s váženým priemerom trhovej kapitalizácie môže byť ideálnym spôsobom rozloženia rizika a získania expozície voči širokému spektru aktív. Ako to však je z hľadiska zisku a ochrany pred volatilitou najpopulárnejších kryptomien?

Krypto indexy vs. Bitcoin

Zdá sa, že podľa údajov Delphi Digital bolo investovanie do najväčšej kryptomeny lepšou voľbou ako investovanie do produktu Bitwise 10.

Môže vás zaujímať: Bitcoin sa pomaly prebúdza – 3 dôvody, prečo obchodníci považujú cenu 29 500 USD za nové dno!

StormGain

„Indexy nie sú určené na to, aby prekonávali výkonnosť jednotlivých aktív. Majú byť s nižším rizikom v porovnaní s držaním individuálneho aktíva, takže nie je žiadnym prekvapením, že BTC prekonáva BITX čisto z hľadiska nákladov.“

Bitcoin vs. Bitwise 10. Zdroj: Delphi Digital
Bitcoin vs. Bitwise 10. Zdroj: Delphi Digital

S určitosťou sa teda môže konštatovať, že výhody investovania do indexov v porovnaní s BTC nie sú tak výrazné, ako sa na prvý pohľad zdá. Volatilita na trhu s kryptomenami má totiž často veľmi veľký vplyv na samotné altcoiny.

Ethereum vs. DeFi

Decentralizované financie sa stále viac dostávajú do popredia najmä vďaka populárnym DeFi burzám, ako sú UniSwap SushiSwap. Projekt DeFi Pulse Index (DPI) pracuje s alokáciami 14 najlepších tokenov DeFi, ako sú UNI, SUSHI, AAVE, COMP, Maker, SNX, YFI a iné.

Prečítajte si tiež: Elon Musk prezradil, kedy Tesla obnoví platby v BTC – Dôvod? Bitcoin je ekologickejší!

ETH vs. DPI. Zdroj: Delphi Digital
ETH vs. DPI. Zdroj: Delphi Digital

Porovnanie výkonnosti DPI a Etherea prinieslo prekvapivé výsledky. ETH dokázalo zvíťaziť z hľadiska ziskovosti a volatility. Aj keď toto porovnanie nie je úplne presné, opäť sa ukázalo, že riziko je v prípade indexov vyššie.

„Hodl Bitcoinu a Etherea vám aktuálne prinesie nižšie riziko a lepší profit.“

Bitcoin a Ethereum teda ukázali, že investorom dokážu zabezpečiť nižšie riziko v porovnaní s kryptoindexovými fondami. Tie ponúkajú expozíciu voči väčšiemu počtu aktív.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.