Bitcoin zákaz v Indii
Bitcoin zákaz v Indii

Indická vláda začala prešetrovať kryptomenové burzy. Regulátor si ako prvú burzu zo zoznamu vyhliadol WazirX. Tvrdí, že burza porušila zákon, keď poskytovala služby okolo obchodovania. Aj napriek tomu, že nemala dokumenty, ktoré by umožňovali vykonávať takúto činnosť. Aká bude budúcnosť tejto Bitcoin burzy?

Po burze Binance je WazirX tento mesiac ďalšia burza, ktorej regulátor pohrozil. Počas kontroly sa zistilo, že táto bombajská burza konala v rozpore s devízovými pravidlami. Platforma poskytovala obchodníkom možnosť obchodovať kryptomeny. To aj napriek tomu, že na tieto služby nemala potrebné licencie.

Burza sa bráni tým, že na ich platforme sa poskytovali služby v súlade so zákonom a na burze sa neprali špinavé peniaze. To však nestačí. Ako sme už písali v minulých článkoch. Každá burza musí mať licencie v danom štáte, ak chce poskytovať služby zamerané na obchodovanie kryptomien.

Problém má aj burza Binance. Všetky potrebné informácie okolo posledných udalostí sme zhrnuli v tomto článku: Binance zastavuje obchodovanie akcii – Podľa Waltera Bloomberga má vážny problém s úradmi

Prečo je problém s Bitcoin burzami?

Častý problém podľa regulátora je práve pranie špinavých peňazí. Preto všetky burzy vrátane WazirX majú nutnosť KYC overenia. Je to preto, aby v prípade nekalých praktik a porušenia zákonov mohli ľahko vystopovať páchateľa trestného činu. Keďže blockchain sieť síce nie je anonymná, ale ťažko vystopovateľná iba na základe adresy, tak práve KYC vo veľa štátoch na burzách slúži práve na sparovanie s BTC adresou. V prípade prania peňazí tak štát vie podľa občianskeho preukazu sparovaného na BTC adresu ľahko dohľadať podozrivého človeka zo spáchania trestného činu.

Burza tvrdí, že údaje na základe KYC od používateľov má. V prípade podozrenia na trestnú činnosť je pripravená spolupracovať s úradmi. 

Zákaz poskytovania krypto služieb nie je jediný, s ktorým aktuálne bojujú indické krypto burzy. Už dávnejšie súd v Delhi výrazne pritvrdil v politike inzerovania okolo krypto služieb. Na základe nariadenia všetky krypto projekty musia v prípade inzerovania na portáloch, alebo banneroch jasne uvádzať, že obchodovanie na burze je vysoko rizikové.

Prečítaj si aj: Ako obchodovať Bitcoin v horších časoch? Táto stratégia dokáže generovať slušné zisky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance