uniswap v3

Najpopulárnejšia decentralizovaná burza UniSwap oznámila spustenie dlho očakávanej aktualizácie alfa v3 na mainnete Optimistic Ethereum.  Burza sa s touto správou oficiálne pochválila 13.júla na svojom Twitterovom účte.

Môže vás zaujímať: Ako Uniswap v3 započal novú éru efektívnosti sektoru DeFi

Čo môžeme očakávať od UniSwap v3?

Spustenie alfa v3 je v podstate obmedzená verzia plného systému, ktorá má za cieľ pomáhať vývojárom pri nasadzovaní systému a riešení vzniknutých problémov.

„Považujte to prosím za tzv. skorú alfa verziu. Optimistic Ethereum je komplexné riešenie škálovania na 2. vrstve, ktoré ešte vyžaduje dôsledné testovanie.“

DEX prišiel s varovaním pred možnými výpadkami a uviedol, že výbery z Optimistic Ethereum môžu trvať až 7 dní. Pri spustení budú k dispozícií aktíva ako ETH, USDT, WBTC, DAI a SNX pričom v nasledujúcich dňoch a týždňoch sa objavia ďalšie projekty. Počas spúšťania alfa verzie bude platforma poskytovať priepustnosť 0,6 transakcií za sekundu.

Spoločnosť UniSwap uviedla, že aktualizácia so sebou prinesie až desaťnásobné zníženie transakčných nákladov. Ďalšou vecou je rýchlosť transakcií, ktorá sa bude zvyšovať po testovaní a následnej optimalizácií.

Prečítajte si tiež: Uniswap v3 má obrovský úspech – Stane sa z neho najväčší DEX

Ku spustenie alfa verzie sa vyjadril aj zakladateľ UniSwap Hayden Adams:

„Vybudovanie Optimistic Ethereum je mimoriadnym počinom a rozhodujúcim krokom nato, aby spoločnosť prijala decentralizované financie.“

Prvotné testovanie užívateľmi prebehlo veľmi úspešne. Ku testovaniu sa vyjadril aj zakladateľ Bankless David Hoffman:

„Je to extrémne rýchle a lacné. Päť výmen za 30 sekúnd a to som sa ani nesnažil byť rýchly.“

V našej VIP skupine sa môžeš naučiť takéto analýzy robiť aj sám a na základe nich ziskovo obchodovať na burze. Pridaj sa do skupiny a zisti, že obchodovanie nie je zložité. Len treba správne vedieť narábať s grafom. Všetko ťa naučíme.

Čína pozastavuje ťažbu BTC aj v ďalšej provincii – Mining kauza pokračuje

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.